Ryzen 7 5800X3D 8449TL

Hocam Türkiye'de kim, neyi MSRP'yi ipleyip yasal MSRP yani MSRP+0.40'tan satıyor ki? :D
Almanya'da 900 Euro'ya RTX 3080 10 gb bulabilirsiniz ancak Türkiye'de en düşük fiyatı 1100€'ya tekabül ediyor.
Reddit'te 700€ bütçem var, hangi 3080 10 GB'yi alayım diye bir konu görmüştüm 2 hafta önce :ROFL:

Bu işlemcinin hâlâ hak ettiği fiyatın çok üstünde olduğunu düşünüyorum. 5800X'i sırf daha iyi oyun performansı veriyor diye süsleyip +4K yapıştırmaları hiç etik bir hareket değil. Gerçi bu işlemcinin MSRP'si o kadar pahalı değil, TR'de çok pahalı. TR fiyatı 7-7.5k olmalı.

5800X'Ti süsleyip +4K eklediler derken? 5900X performansı vermiyor mu?
5600 ile ne kadar performans farkı var?

5800X'Ti süsleyip +4K eklediler derken? 5900X performansı vermiyor mu?
5600 ile ne kadar performans farkı var?
5800X ile arasındaki tek fark 64 MB 3D VCache L3. Başka hiçbir farkı yok. Bütün performansı bu önbellek farkı arttırıyor.

5800X ile arasındaki tek fark 64 MB 3D vcache l3. başka hiçbir farkı yok. Bütün performansı bu önbellek farkı arttırıyor.

Tamam bunu biliyordum ama zaten performansı uçuran bu değil mi? Bu performansa bu fiyat normal gibi geldi. 5900X 12K idi sanırım en son.

Tamam bunu biliyordum ama zaten performansı uçuran bu değil mi? Bu performansa bu fiyat normal gibi geldi. 5900X 12K idi sanırım en son.
5K üstüne 4K ekleyip sadece oyun performansı kazanıyorsun, sorun burada. Sadece oyun tarafında geliştirilmiş olmasının bedeli 4K olmamalı.

@BerkayZ87 hocam şu anda Akakçe'ye göre aradaki fark 2K. Kafam karıştı şimdi alınır mı? Aradaki farka değer mi? Sizin fikriniz nedir?
Ölümüne oyuncuysan değer. Ama ekran kartı bütçenden çalıyorsa 5700X alıp 3.5K'yi ekran kartına ekle.

Ölümüne oyuncuysan değer. Ama ekran kartı bütçenden çalıyorsa 5700X alıp 3.5K'yi ekran kartına ekle.
Şu anda sadece kasa, işlemci ve sıvı soğutmaya ihtiyacım var. Ekran kartı bütçemden çalmıyor onu alalı uzun zaman oldu 3080 12 GB aldım. Yine de değmeyecekse bu kadar para vermek istemiyorum ondan soruyorum aslında.

Şu anda sadece kasa, işlemci ve sıvı soğutmaya ihtiyacım var. Ekran kartı bütçemden çalmıyor onu alalı uzun zaman oldu 3080 12 GB aldım. Yine de değmeyecekse bu kadar para vermek istemiyorum ondan soruyorum aslında.
Oyunlarda gerçekten çok fazla fark oluyor. Şu videoya bakabilirsin;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı