Ryzen 7 5800x3D hem boşta hem de yükte aynı derecede

JeanDaBleaque

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000MHz CL16
Anakart
Gigabyte B450M S2H v1.
Yakın zamanda AMD Ryzen 7 5800x3D işlemcisine geçiş yaptım şu anda fan olarak R5 3500X ile gelen stok AMD soğutucusunu kullanıyorum. Elimdeki işlemciyi soğutmak için yeterli olmadığını biliyorum fakat soğutucunun sıcaklık değerlerinde garip bir durum var. İşlemci sürekli 90 derecede çalışıyor hem boşta hem de yük altındayken. Yük altındayken 92 dereceyi geçmiyor fakat boştayken bile aynı değeri göstermesi garibime gitti. İşlemci boştayken taban hızına asla düşmüyor sürekli 3.9 GHz aralığında çalışmaya devam ediyor. Güç seçeneklerinden dengeli moda getirdim fakat sorun düzelmedi. Bir de soğutucu olarak Noctua NH-D15 almayı düşünüyorum acaba yeterli olur mu bu işlemciyi soğutma konusunda?

D15 ile boşta 35 ölüm testinde 70 derece. :D

Noctua NH-D15 SE-AM4 ile DeepCool AK620 arasında kaldım. Acaba AK620 ile alakalı bir bilginiz var mı? Noctua soğutucuların renklerini beğenmediğimden dolayı eğer eş veya yakın performans gösteriyorlarsa tercihim AK620'den yana olacak. Aşağı yukarı aynı fiyata geliyorlar Amazon üzerinden yurt dışından.

Noctua NH-D15 SE-AM4 ile DeepCool AK620 arasında kaldım. Acaba AK620 ile alakalı bir bilginiz var mı? Noctua soğutucuların renklerini beğenmediğimden dolayı eğer eş veya yakın performans gösteriyorlarsa tercihim AK620'den yana olacak. Aşağı yukarı aynı fiyata geliyorlar Amazon üzerinden yurt dışından.
Chromax da alabilirsin. AK620 de güzeldir.

Son düzenleme:
Chromax'ın rengi de güzelmiş acaba performans olarak aralarında çok büyük farklar var mıdır?

Termal macunu değiştirdim şimdilik 65-70 derece arası boşta, Noctua NH-D15 chromax aldım geldiğinde onunla beraber son durumu yazarım.
Hayırlı olsun çok güzel bir makinedir.

Siparişim iptal edildiğinden dolayı Noctua NH-D15s chromax satın aldım, D15'in tek fanlı modeli sanırsam. Bu fan ile beraber boşta 45-50 derece, yük altında ise Max. 81 derece gördüm yardımlarınız için teşekkürler.

Acaba daha sonrasında bu soğutucuya ikinci bir fan takılabiliyor mu acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı