Ryzen 7 5800x3D için soğutucu önerisi

StBadAss

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

İşlemci olarak Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Ryzen7 5800x3D ile değiştireceğim ekran kartı olarak 2060 anakart olarak da B450M S2H V2 kullanıyorum kasamda Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Soğutucu olarak ne alabilirim ve bu işlemciye geçtiğim takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Desteğinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,

İşlemci olarak Ryzen 5 3500X kullanıyorum. Ryzen7 5800x3D ile değiştireceğim ekran kartı olarak 2060 anakart olarak da B450M S2H V2 kullanıyorum kasamda Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa | ITOPYA
Soğutucu olarak ne alabilirim ve bu işlemciye geçtiğim takdirde herhangi bir sorun ile karşılaşır mıyım? Desteğinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.
B450M S2H v2'yi boğar o işlemci benden söylemesi hocam. Çalışmasına çalışır lakin yazıktır o fazlara.
Arctic liqudifreezer II soğutucularına bakabilirsin hocam. Şahsen kullanıyorum biraz tuzlular ama hakkını veriyorlar.

Soğutucu için bütçeniz ne kadar
Soğutucu fiyatlari hakkinda bi bilgim yok maalesef ama 2bin e kadar yolum var diyebilirm.

B450M S2H v2'yi boğar o işlemci benden söylemesi hocam. Çalışmasına çalışır lakin yazıktır o fazlara.
Arctic liqudifreezer II soğutucularına bakabilirsin hocam. Şahsen kullanıyorum biraz tuzlular ama hakkını veriyorlar.
Onerdiginiz bi islemci var mi peki

Arkadaşlar merhaba,

Şimdiden teşekkürler.
İleride ekran kartını yükseltmeyi mi düşünüyorsunuz? Böyle bir planınız yoksa 5600, o ekran kartını çok rahat besleyecektir.
Düşük watt bir işlemci olduğu için anakart fazlarının aşırı ısınacağını düşünmüyorum. Soğutucu olarak da H100 o bütçede en ideali.

Soğutucu fiyatlari hakkinda bi bilgim yok maalesef ama 2bin e kadar yolum var diyebilirm.

Onerdiginiz bi islemci var mi peki
5600 veya x modeli ya da 3700x ideal olur. Gereksiz bir para eğer render veya 2k yayın yapmıyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı