Ryzen 7 sistemi yükseltme tavsiyesi

Eyvallah çok teşekkürler. Final olarak 1580€ ya toplama işini bitirdik. Belki daha sonra konuya denk gelenler olursa, maliyetini de söylemiş olayım. Sistem özellikleri de son güncellemelerle birlikte hemen hemen Umut Kabak hocamın ilk verdiği şekliyle.
sdasasdas.png
sdasasdas.png
Yolda :)

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Arkadaşlar sizin ilk attığınız bilgisayara göre çok daha iyi bir sistem toplamışlar. Herhangi bir arıza olmazsa uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak keşke SSD'yi 500GB almasaydınız. Bu SSD öyle bir meret ki kullandıkça HDD'ye dosya bile atasınız gelmiyor :D Ek slot olduğu için çok sorun olmaz ama bence her şeyi HDD'ye depolamayın. Yakında 1TB SSD daha eklersiniz benden demesi :)

Hayırlı olsun. Arkadaşlar sizin ilk attığınız bilgisayara göre çok daha iyi bir sistem toplamışlar. Herhangi bir arıza olmazsa uzun süre kullanabilirsiniz. Ancak keşke SSD'yi 500GB almasaydınız. Bu SSD öyle bir meret ki kullandıkça HDD'ye dosya bile atasınız gelmiyor :D ek slot olduğu için çok sorun olmaz ama bence her şeyi HDD'ye depolamayın. Yakında 1TB SSD daha eklersiniz benden demesi :)

Rahatlıkla yeteceğini düşünüyorum.
Zaten işletim sistemini + birkaç oyun atsa yeterlidir.
Tabii ki de 1TB olması daha iyiydi.
Fakat SSD pahalı olduğu için fiyat arttıyor maalesef.
Dedigin gibi ek slot oldugu icin sıkıntı yok.
Yorumun için teşekkürler.

Teşekkürler @Görkem Say . Valla duruma göre SSD ekleyebilirim sorun olmaz. Herkes onayladı bilgisayarı, ben de çok memnun kaldım doğrusu :) Benim için öncelik uzun vadeli bir sistem kurmaktı sanırım güzel de oldu. Zaten öyle Hardcore bilgisayar oyunları felan oynamıyorum. Orta ve alt sınıfta takılıyorum daha çok ama elimdeki PC artık hemen hemen hiç bir şeyi oynatmamaya başladı, o da can sıkıyor doğrusu. :) Tekrardan @356280 Hocama teşekkğr ediyorum gece gece vaktini baya baya bana ayırdı.

Teşekkürler @Görkem Say. Vallahi duruma göre SSD ekleyebilirim sorun olmaz. Herkes onayladı bilgisayarı, ben de çok memnun kaldım doğrusu :) benim için öncelik uzun vadeli bir sistem kurmaktı sanırım güzel de oldu. Zaten öyle hardcore bilgisayar oyunları falan oynamıyorum. Orta ve alt sınıfta takılıyorum daha çok ama elimdeki PC artık hemen hemen hiçbir şeyi oynatmamaya başladı, o da can sıkıyor doğrusu. :) tekrardan @356280 hocama teşekkğr ediyorum gece gece vaktini bayağı bayağı bana ayırdı.

Artik o PC ile hardcore da oynamaya baslamalisin. Yoksa PC'ye hakaret olur :D
Su an piyasadaki butun oyunlari rahatlikla oynatacak bir pc.
@burakhanilhan7 merhaba tekrardan. Sistemi kurdun mu acaba?

Son düzenleme:
Artik o PC ile hardcore da oynamaya baslamalisin. Yoksa PC'ye hakaret olur :D
Su an piyasadaki butun oyunlari rahatlikla oynatacak bir pc.
@burakhanilhan7 merhaba tekrardan. Sistemi kurdun mu acaba?
Evet, kurdum. Internetten tek tek bakarak, kablolardı vidalardı ne nereye gelecek derken bir 3-5 saatimi aldı. Sistemi SSD ye kurdum. Diğer HDD yi de depo tarzında kullanıyorum.Hatta resim de atayım
SAVE_20220131_234446.jpg
IMG_20220131_234344.jpg

16436692939025890164451273997370.jpg

@356280

Son düzenleme:
Evet, kurdum. Internetten tek tek bakarak, kablolardı vidalardı ne nereye gelecek derken bir 3-5 saatimi aldı. Sistemi SSD'ye kurdum. Diğer HDD'yi de depo tarzında kullanıyorum. Hatta resim de atayım.
Eki Görüntüle 1290718Eki Görüntüle 1290719
Eki Görüntüle 1290723
@356280

Hayırlı olsun. Bir de uzaktan bir fotoğraf atar mısın? Kasayı göreyim. Bir de aşağıda kırmızı program var, Driver Booster mıydı neydi? O pek sağlıklı değil.

Birkaç şey söyleceğim. XMP açık mı? Kapalı ise BIOS'tan açabilirsin. RAM'lerin tam frekansda çalışmasını sağlar.

Şu an işim var sonra yazarım.
Hayırlı olsun. Bir de uzaktan bir fotoğraf atar mısın? Kasayı göreyim. Bir de aşağıda kırmızı program var, Driver Booster mıydı neydi? O pek sağlıklı değil.

Birkaç şey söyleceğim. XMP açık mı? Kapalı ise BIOS'tan açabilirsin. RAM'lerin tam frekansda çalışmasını sağlar.

Şu an işim var sonra yazarım.

PBO açıktır muhtemelen. Açık değilse onu da BIOS'tan açabilirsin. İşlemcinin tam frekansta çalışması için.

Bir de sıcaklık değerlerini atabilir misin? AIDA 64 veya Afterburner üzerinden.

Driverlaeı kurdun mu? AMD'nin kendi sitesinden kurmanı öneririm.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı