Ryzen 7600-RX 6900XT Sistem için Anakart Tavsiyesi

Bütçe
7000

MzBag

Hectopat
Daha fazla  
RAM
6000 MHz DDR5
İşlemci
Ryzen 7600
Merhaba,

Bu parçarları sipariş ettim. Corsair RM 850W PSU ve ASUS GT 501 kasa elimde mevcut.

Bir iki gün önce baktığım anakart modelleri vardı, MSI Tomahawk gibi ancak araştırma yaparken fiyatları bir anda sıçradı. Şu anda F/P oranı iyi pek bir model bulamadım.

AsRock marka bu model var: AsRock B650 PRO RS - AMD B650 6400+MHz(OC) DDR5, HDMI / DP, 2.5G Lan, 3 x m.2, Soket AM5 ATX Anakart - Beyaz Bir Sayfa Açın | Teknobiyotik

Daha önce hiç ASRock anakart kullanmadım. Nasıldır, tavsiye eder misiniz?

Bunun haricinde 6-7 bin TL bütçe civarlarında önerebileceğiniz iyi bir model var mıdır? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bu parçarları sipariş ettim. Corsair RM 850W PSU ve ASUS GT 501 kasa elimde mevcut.

Bir iki gün önce baktığım anakart modelleri vardı, MSI Tomahawk gibi ancak araştırma yaparken fiyatları bir anda sıçradı. Şu anda F/P oranı iyi pek bir model bulamadım.

ASRock marka bu model var: AsRock B650 PRO RS - AMD B650 6400+MHz(OC) DDR5, HDMI / DP, 2.5G Lan, 3 x m.2, Soket AM5 ATX Anakart - Beyaz Bir Sayfa Açın | Teknobiyotik

Daha önce hiç ASRock anakart kullanmadım. Nasıldır, tavsiye eder misiniz?

Bunun haricinde 6-7 bin TL bütçe civarlarında önerebileceğiniz iyi bir model var mıdır? Teşekkürler.

BIOS'u daha iyi olan MSI ve ASUS daha iyi olur. ASRock ve Gigabyte gayet iyi markalar ama BIOS tarafından daha rahat edeceğiniz marka da tercih edebilirsiniz.

Anakart için 6-7 bin TL bütçe fazla bile 5 binlik anakart da size yeterli gelir. Sonuçta 20-30 binlik anakart da var.

Geri
Yukarı