Ryzen 9 3900X 350-500TL Sessiz Soğutucu Önerisi

@Spontune İşlemci 5600X gibi bir şey olsa daha düşük performanslı ve sessiz önerebiliriz fakat 3900X'i küçük hava soğutma ile soğutmak bence mantıklı değil.

Ne kadar iyi performansı olursa o kadar iyi soğutur, ne kadar soğuk kalırsa fanlar o kadar yavaş döner.
Önerdiğiniz ARGB olan modelinin normali çok daha iyi hava akışı sunuyor bu 31 dBA ses verirken 56 CFM'de kalıyor. SE-224-XT-R modeli ise 76 CFM hava akışı sunuyor en fazla 32.5 dBA ses yapıyor. SE 207 güzel bir model bütçem olsa alacağım bir soğutucu ancak 35 dBA ses yapıyor. Sessizlik üzerine yoğunlaşılmamış soğutucular. Be Quiet! ise en fazla 27 dBA ses yapıyor yani daha sessiz çalışacağı çok açık. dB birimi logaritmiktir 1 dB ses artışı yaklaşık 1.12 kat ses artışı yapıyor. Bu farklar küçük gözükse de aslında yüksektir.
Bilmiyorum, benim için gayet sessiz aslında.
Hocam Snowman T6 kullanıyorum benim için bu soğutucu da sessiz ancak daha sessiz, hiç ses çıkartmayacak soğutucular da var.

240 mm olan hangi sıvı soğutucu Wraith Prism ile aynı performansı veriyormuş acaba? 120mm bile daha iyidir Prism'den, ayrıca çok sesli çalışıyor.

Orijinal stok soğutucusu, kullanıyorum 240 mm lik sıvı soğutucularla aynı performansı veriyor. Sadece yük altında biraz sesli çalışabiliyor.
Zaten konuyu açanda da aynı soğutucu vardır. Hem 460 lira bütçeye çok daha iyi soğutucular varken Low Profile soğutucu almak mantıksız.

240 mm olan hangi sıvı soğutucu Wraith Prism ile aynı performansı veriyormuş acaba? 120mm bile daha iyidir Prism'den, ayrıca çok sesli çalışıyor.
Evet sesli çalışıyor fakat Wraith Prism performanslı bir soğutucu, stok olması sizi yanıltmasın

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten konuyu açanda da aynı soğutucu vardır. Hem 460 lira bütçeye çok daha iyi soğutucular varken Low Profile soğutucu almak mantıksız.
Hocam fansız satılan işlemciler de var. Ki fiyatına göre özellikle hava soğutmalar arasında gerçekten stok olmasına rağmen çok iyi sonuçlar veriyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı