Ryzen 9 3900X için anakart önerisi

Nasıl yani gerekli değil derlen işlemci kötü anlamında mı dediniz?
Hayır kesinlikle kötü bir işlemci değil. Hatta şu anda piyasadaki en iyi işlemcilerden birisi denebilir. Ancak RTX 2070 takıp oyun oynamak için çok gereksiz güçlü bir işlemci. Onun yerine bu işlemciyi ve bu anakartı alırsanız ciddi anlamda paradan tasarruf yapmış olursunuz.
He derseniz ki ben ağır render yapacağım tamam o işlemci uygun olur ancak dediğim gibi oyun için gereksiz bir işlemci olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır kesinlikle kötü bir işlemci değil. Hatta şuanda piyasadaki en iyi işlemci denebilir. Ancak Rtx 2070 takıp oyun oynamak için çok gereksiz güçlü bir işlemci. Onun yerine bu işlemciyi ve bu anakartı alırsanız ciddi anlamda paradan tasarruf yapmış olursunuz.
He derseniz ki ben ağır render yapacağım tamam o işlemci uygun olur ancak dediğim gibi oyun için gereksiz bir işlemci olur.
Yalnız hocam bahsettiğiniz 2080 ekran kartıyla benim 2070 gaming z arasında pek bi fark yok ki https://www.vatanbilgisayar.com/msi...8gb-gddr6-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html
Benim elimde olan işlemci amd 5 2600 ve anakartta asus b450 mk ekran kartımın yanında düşük kaldıkları için değiştirmek istiyorum
edit:İlerde tekrar işlemciyle anakart değişmektense şimdiden en iyilerini almam mantıklı değilmi zaten ekran kartımın iyi olduğunu düşünüyorum bunların yanında ?

Yalnız hocam bahsettiğiniz 2080 ekran kartıyla benim 2070 gaming z arasında pek bi fark yok ki https://www.vatanbilgisayar.com/msi...8gb-gddr6-256bit-dx12-nvidia-ekran-karti.html
Benim elimde olan işlemci amd 5 2600 ve anakartta asus b450 mk ekran kartımın yanında düşük kaldıkları için değiştirmek istiyorum
Alıntı yanlış oldu herhalde. :)
O zaman bütçeniz varsa bu işlemciye bakabilirsiniz.
Ayrıca birşey sormak istiyorum. Ryzen 2600 ekran kartına darboğaz mı yapıyor? Yani anakartınız ve işlemciniz ne anlamda düşük kalıyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dipçe: Elinizdeki işlemci ile darboğaz yaşamadan rtx 2080 bile kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Alıntı yanlış oldu herhalde. :)
O zaman bütçeniz varsa bu işlemciye bakabilirsiniz.
Ayrıca birşey sormak istiyorum. Ryzen 2600 ekran kartına darboğaz mı yapıyor? Yani anakartınız ve işlemciniz ne anlamda düşük kalıyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dipçe: Elinizdeki işlemci ile darboğaz yaşamadan rtx 2080 bile kullanabilirsiniz.
Mesela oc yapmadan önce işlemciye cs-go pubg gibi oyunlarda 80-90 fps alıyodum şuan 120-130 alıyorum ama oda adam yokken pubg de cs de de benim normalde 300 fps in altına düşmemem lazım ama 200 lere zor çıkıyor oynadığım oyunlarda genelde işlemci bazlı olduğu için istediğim fps değerlerini alamıyorum.Benden daha kötü ekran kartına sahip olanlar bile işlemci yüzünden daha çok fps alıyor o yüzden işlemcinin en iyisi olmasını istiyorum.tabi ki 9600k da işimi görür ama olmuşken en iyisini almak daha mantıklı değil mi ?.Ama 3900x ile 9600k arasında çok bi fark oynamicak diyosanız 9600k yıda almayı düşünebilirim aslında

Mesela oc yapmadan önce işlemciye cs-go pubg gibi oyunlarda 80-90 fps alıyodum şuan 120-130 alıyorum ama oda adam yokken pubg de cs de de benim normalde 300 fps in altına düşmemem lazım ama 200 lere zor çıkıyor oynadığım oyunlarda genelde işlemci bazlı olduğu için istediğim fps değerlerini alamıyorum.Benden daha kötü ekran kartına sahip olanlar bile işlemci yüzünden daha çok fps alıyor o yüzden işlemcinin en iyisi olmasını istiyorum.tabi ki 9600k da işimi görür ama olmuşken en iyisini almak daha mantıklı değil mi ?.Ama 3900x ile 9600k arasında çok bir fark oynamayacak diyosanız 9600k yıda almayı düşünebilirim aslında
O videoyu mevcut işlemcinizin ekran kartınıza dar boğaz yapmadığını göstermek için atmıştım.
Gamer Nexus 3 gün önce yayınladığı videoda oyun için en iyi işlemciyi i9 9900k olarak seçmişti.

i9900k ve i9900kf arasında hiçbir fark yok.

Tavsiye İşlemci ve Anakart

O videoyu mevcut işlemcinizin ekran kartınıza dar boğaz yapmadığını göstermek için atmıştım.
Gamer Nexus 3 gün önce yayınladığı videoda oyun için en iyi işlemciyi i9 9900k olarak seçmişti.

Başta bende 9900k düşünüyodum ama 3900x in verilerini karşılaştırdıklarında intelden daha üstün olduğunu söylediler ve amd nin 12 çekirdeği var intelin 8
Anakart olarakta bunu önerdiler

Başta bende 9900k düşünüyodum ama 3900x in verilerini karşılaştırdıklarında intelden daha üstün olduğunu söylediler ve amd nin 12 çekirdeği var intelin 8
Oyunlarda çoklu çekirdek performansından ziyade tekli çekirdek performansı önemlidir. Gamer Nexus videoda neden bu işlemciyi seçtiğini açıklıyor. Hatta devamında bu kadar para vermek istemezseniz ikinci seçenek olarak i7 9700k öneriyor. Ryzen 3900 çekirdek ve thread farkı sebebiyle statik testlerde ve render performansında çok daha önde. Ama oyunda durum yukarıda dediğim gibi.
Chipset aynı olduktan sonra anakartın performansa bir etkisi yok. Güzel önerilen anakart güzel bir anakarttır.

Anakartı bu listeye göre seçin derim. Fazla para verip kötü bir anakart almayın sakın. Bir de oyun için alacaksanız 3700X yeterli.

vrmm.png

Kaynak: Reddit.

Oyunlarda çoklu çekirdek performansından ziyade tekli çekirdek performansı önemlidir. Gamer Nexus videoda neden bu işlemciyi seçtiğini açıklıyor. Hatta devamında bu kadar para vermek istemezseniz ikinci seçenek olarak i7 9700k öneriyor. Ryzen 3900 çekirdek ve thread farkı sebebiyle statik testlerde ve render performansında çok daha önde. Ama oyunda durum yukarıda dediğim gibi.
Chipset aynı olduktan sonra anakartın performansa bir etkisi yok. Güzel önerilen anakart güzel bir anakarttır.
Evet haklısınız oyunlarda i9 yine bi kaç fps önde ama amd de stok soğutucu geliyor içinde ve fiyat olarakta intele göre daha uygun ve daha fazla çekirdek ile daha yeni bir teknoloji araştırmama görede çoğu kişi amd yi satın almanın daha mantıklı olduğunu söylüyorlar bu videoda onu anlatmış
Anakartı bu listeye göre seçin derim. Fazla para verip kötü bir anakart almayın sakın. Bir de oyun için alacaksanız 3700X yeterli.

Eki Görüntüle 466236

Kaynak: Reddit.
attığınızdan çok bir şey anlamadım ama sanırım önerilen anakartın iyi olduğunu anladım

Yeni konular

Geri
Yukarı