Ryzen 9 3900X için ekran kartı tavsiyesi

Boğaç Ülker

Hectopat
Selam. Uzun süredir kullandığım 1070'i emekli etmeyi düşünüyorum. 4070 Ti düşündüm ancak 1440p kullanımda darboğaz yapar mı emin olamadım.

Ezcümle 3900X ile 1440P'de darboğaz yapmayacak bir ekran kartı tavsiyesi arıyorum.

Bence o bütçeye 7900 xtx alıp kalan parayla da yeni işlemci alınır 😀. Hadi çok abartı oldu diyelim 7900 xt alıp daha güçlü bir işlemci çekilebilir.

4070 Ti al. Üzerine de 5800x3D al ya da daha ucuz bir şey olsun dersen 5700X de olur.
Hatta elindeki komple sistemi satıp yeni AM5 soket ya da 13. nesil Intel sistem bile toplayabilirsin.

alternatif:Cougar AQUA 280 CGR-AQUA-280 Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
önerim artctic ama size kalmış.

4070 Ti al. Üzerine de 5800x3D al ya da daha ucuz bir şey olsun dersen 5700X de olur.
Hatta elindeki komple sistemi satıp yeni AM5 soket ya da 13. nesil Intel sistem bile toplayabilirsin.
Bunu düşündüm, ama kısım kısım gitmek daha hayırlı olabilir diye fikren vazgeçtim biraz. Şu an masaüstümü biraz daha az kullanıyorum iş - oyun ayrımı yaptığım için bilgisayarlar arası ama artık eski toprak bazı yerlerde hissettiriyor vaktinin geçtiğini.
alternatif:Cougar AQUA 280 CGR-AQUA-280 Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
önerim artctic ama size kalmış.
Hali hazırda AIO var elimde onu kullanmaya devam ederim Corsair’den 2x140mm düzeninde.

İşlemci değiştirmediğim takdirde seçeneklerim ne olabilir o konuda da aydınlatırsanız memnun olurum. Yani tavan belirlediğim fiyata gidebilirim pekala ama altına daha orta vade çözümler de beni kotarır şu anlık. Teşekkürler tüm fikir belirten arkadaşlara.

4070 Ti+ 5700x/5800x3d yeterli olur derim komple sistemi değiştirmekle uğraşmak istemiyorsan.

Hocam bu arada bir soru daha. Ekran kartını şu an herhangi bir modelle güncelleyip önümüzdeki 2-3 ay içerisinde AM5 veya 1700 soketlere geçiş yapsam aradaki sürede inanılmaz bir darboğaz yaşar mıyım? Yani atıyorum yaşayacağım darboğaz ortalama performansta 10-20FPS'in üstüne çıkmayacaksa böyle bir yol izlemeyi düşünüyorum biraz daha geleceğe dönük yatırım olması açısından.

Yeni konular

Geri
Yukarı