Ryzen 9 3900X sistemde darboğaz

XxmrfirexX

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba sistemimde uzun süredir donanımsal bir sorun var yazılımsal olarak denemediğim şey kalmadı donanımsal olarak da işlemci ve anakart değişimi yaptım denedim lakin sorunum şu oyunlarda akıcılığım yok hele yayın açtığımda FPS de bayağı düşüyor 120'lerden 90'a bazen akıcı oynuyorum bazen akıcı olmuyor 165Hz monitörüm var 120Hz'ye düşürdüğümde bazen sorunum çözülüyor ama 100FPS'lere düştügü zaman ani düşüş olmuyor ama yine de kasmalar başlıyor 20FPS gibi oynanmayacak duruma geliyor Sniper scope açınca bile kasıyor felaket bazen de Hz'yi düşürsem bile kasma ve akıcılık sorunu oluyor ayriyeten 2070 Super ekran kartı olanlara bakıyorum sistemi de aynı onda da overclock yok benden 30FPS fazla oluyor her türlü optimizeyi de yaptım çözüm bulamadım SSD de aldım Samsung 970 EVO M.2 o da çözüm olmadı formatladım birkaç kere bu sorunun artık yazılımsal olmadığına kanaat getirdim yayını ekran kartından versem bile felaket kasıyor oyunum yayında belli olmuyor ama ekranımda felaket kasıyor ne yaptıysam olmadı yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem özellikleri:
  • AMD Ryzen 9 3900X ve Ryzen 5 3600X de denendi 3.8GHz
  • MSI Ventus RTX 2070 Super.
  • MSI MPG X570 GAMING Plus 4400MHz(OC) DDR4 soket AM4 ATX anakart.
  • Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz RAM.
  • Thermaltake 750W RGB Smart series 80+ Bronze.
  • Samsung 970 EVO M.2 500GB.
  • Monitör: Acer 165Hz 0.5 ms.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı