Ryzen 9 3900X vs Intel i9-10900K

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar,

Nisan ayında bir PC topladım fakat amacım yayıncılık olduğu için PC'yi ona göre toplayıp biraz acemilik yapıp işlemcimi i7-9700K aldım ve biraz mutsuzum açıkçası. Yayın için en idealinin çift PC olduğu bu dönemde ben bunu Intel'in oyun gücünden etkilenmeyeceğini düşünüp hata ederek i9 9900K bile düşünmedim açıkçası. 8/8 olan bir işlemci ile amacım ağırlıklı olarak AAA oyun olan CoD MW oyununu tüm ayarlar ultrada oynarken yayını da işlemciden vermeyi hedefliyordum fakat bu olmadı maalesef, hayal kırıklığı yaşadım. Neyse gelin gelelim sorunuma, yayını haliyle ekran kartındna veriyorum ve kartım da 2080S ROG OC Edition. Evet, bunda sorun olmuyor fakat CPU yayını her zaman daha kaliteli.

Bir süre sonra çift PC yapmaya karar verdim ve bu iki işlemci arasında kaldım. Intel'in 10/20 vs. AMD'nin 12/24 çekirdekleri arasında kaldım. Yardımlarınız bekliyorum. Ağırlıklı olarak yayını güzel verip Call of Duty'nin tüm ayarlarını ultrada oynayacağım. RTX açık modda, onu da belirteyim.

Arkadaşlar selamlar,

Nisan ayında bir PC topladım fakat amacım yayıncılık olduğu için PC'yi ona göre toplayıp biraz acemilik yapıp işlemcimi i7-9700K aldım ve biraz mutsuzum açıkçası. Yayın için en idealinin çift PC olduğu bu dönemde ben bunu Intel'in oyun gücünden etkilenmeyeceğini düşünüp hata ederek i9 9900K bile düşünmedim açıkçası. 8/8 olan bir işlemci ile amacım ağırlıklı olarak AAA oyun olan CoD MW oyununu tüm ayarlar ultrada oynarken yayını da işlemciden vermeyi hedefliyordum fakat bu olmadı maalesef, hayal kırıklığı yaşadım. Neyse gelin gelelim sorunuma, yayını haliyle ekran kartındna veriyorum ve kartım da 2080S ROG OC Edition. Evet, bunda sorun olmuyor fakat CPU yayını her zaman daha kaliteli.

Bir süre sonra çift PC yapmaya karar verdim ve bu iki işlemci arasında kaldım. Intel'in 10/20 vs. AMD'nin 12/24 çekirdekleri arasında kaldım. Yardımlarınız bekliyorum. Ağırlıklı olarak yayını güzel verip Call of Duty'nin tüm ayarlarını ultrada oynayacağım. RTX açık modda, onu da belirteyim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yayın yaparken oyun oynanacağı zaman Ryzen 3900X daha iyi oyun ve yayın performansı veriyor.
Evet bunu ben de araştırdım hocam fakat Intel'in oyun performansı daha iyi ve çekirdek sayısında da çok fark yok öyle(sanırım),o biraz kuşku uyandırdı bende.

Son düzenleyen: Moderatör:
10900K'yı oyun için alan birinin olduğunu pek sanmıyorum açıkçası.Ryzen vs Intel tarafında evet oyun için Intel daha iyi orası ayrı.

Yayın konusunda mesela birisinde 20 fps düşerken Intel tarafında kayıp ne kadar oluyor bunu araştırmalarımda bulamadım açıkçası.
Neden ki? Mesela bende I9 10900K 1650 Super alıp ileride ekran kartını yükselteceğim. Bu arada hem yayın hem oyun oynayacağınız için Ryzen 9 3900X öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı