Ryzen 9 5900X İçin Anakart ve Soğutucu Tavsiyesi

X570 herhangi bir anakart yeterli gelir hatta güzel MOSFET ve VRM soğutmalı B550 bile yeter ama bütçen varken tabii ki daha iyisini almak mantıklı.
Bütçeni biraz aşıyor ama bunu öneririm.

Yanlış oldu. Link yanlış attım.

4000 civarında ne önerirsiniz?

Hocam attığım X570-E, S Tier bir anakart. Bu siteden bakabilirsin. Arkadaşın attığı Tomahawk da S Tier anakart.

B550 kullanmayı düşündünüz mü? MSI B550 Unify ülkemize gelince tercih edilebilir bence, dopdolu bir kart olacak :)

Bu arada B serisi anakart mı alacağım, 5900X kullanıyorum derseniz B550 anakartları biraz araştırmanızı öneririm. Aşağıdakine bakabilirsiniz.

Soğutucu olarak kasanızı ve diğer parçaları belirtirseniz güzel olur, her şeyi ASUS ROG olan bir sisteme Cooler Master önermek yerine ROG önermeyi tercih ederim böyle bir bütçede.

B550 kullanmayı düşündünüz mü? MSI B550 Unify ülkemize gelince tercih edilebilir bence, dopdolu bir kart olacak :)

Bu arada B serisi anakart mı alacağım, 5900X kullanıyorum derseniz B550 anakartları biraz araştırmanızı öneririm. Aşağıdakine bakabilirsiniz.

Soğutucu olarak kasanızı ve diğer parçaları belirtirseniz güzel olur, her şeyi ASUS ROG olan bir sisteme Cooler Master önermek yerine ROG önermeyi tercih ederim böyle bir bütçede.
Kasam Phanteks 400S, diğer parçalar daha alınmadı zaten.

Hocam bu arada elinizdeki kasanın abakart desteği bu. E-ATX alacaksanız buradan bakın boyutunu geçen bir model alırsan uyum sağlamaz.
Motherboard Support​
ATX, Micro ATX, Mini ITX,
E-ATX *(up to 272mm wide, cannot use rubber grommets)​

Hocam bu arada elinizdeki kasanın abakart desteği bu. E-ATX alacaksanız buradan bakın boyutunu geçen bir model alırsan uyum sağlamaz.
Motherboard Support​
ATX, Micro ATX, Mini ITX,
E-ATX *(up to 272mm wide, cannot use rubber grommets)​
ATX bir anakart olur diye düşünüyorum. Boyutlarına dikkat ediyorum. Teşekkürler yine de.

Geri
Yukarı