Ryzen 9 5900X için sıvı soğutucu tavsiyesi

KadirElvan

Hectopat
Daha fazla  
SilverStone PF360 ve MSI MAG CoreLiquid 360r arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi iki ürünüde fiyatları hemen hemen aynı. Benim için fark etmez ama hangi ürünü almam gerekli? İşlemci belli ve soğutmayı iyi olması lazım. Bazıları diyor PF360 akma yapıyor sistemi mahvediyor bazıları parasını hak etmez diyor MSI, arada kaldım kesi olarak hangisini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Teşekkürler fakat bunların fiyatları hemen hemen benimkilere yaklaşıyor ben bu iki üründen birini almayı düşünüyorum hangisi daha iyi mesela SilverStone PF360 da herhangi bir akıtma durumu oluyor mu performansı nasıl alınır mı veya PF360'i yerine MAG 360'i mi almam gerek. Hangisi daha iyi olur benim için.

Akma vs gibi durumlar binde bir çıkan üretim hatalarıdır. Dolayısıyla en pahalı ürün de akabilir, en ucuz ürünü de yıllarca sorunsuzca kullanabilirsiniz. Mesele biraz şans yani. Satın almayı planladığınız soğutma sistemlerinin akış hızlarını, soğutma sıvısı kapasitelerini ve fan kapasitelerini (CFM) karşılaştırın. Daha sonra en uygun ürüne karar verirsiniz.

Hocam Corsair bak bütçene göre, ben 10700K ile H100i RGB Platinum kullanıyorum ve aşırı memnunum. Corsair soğutmada çok başarılı.

Akma vs gibi durumlar binde bir çıkan üretim hatalarıdır. Dolayısıyla en pahalı ürün de akabilir, en ucuz ürünü de yıllarca sorunsuzca kullanabilirsiniz. Mesele biraz şans yani. Satın almayı planladığınız soğutma sistemlerinin akış hızlarını, soğutma sıvısı kapasitelerini ve fan kapasitelerini (CFM) karşılaştırın. Daha sonra en uygun ürüne karar verirsiniz.

Teşekkürler hocam karşılaştırıyorum bu dediklerinizi pompada MSI geçiyor CFM'de PF360 geçiyor ne alsam karar veremedim o yüzden buraya yazdım benim amacım bir kere alıyorum tam alayım sorun yaşamayın termal macunumda iyi Cooler Master elmasli bur tane var onu aldım şimdi sadece bu kaldı.

Hocam Corsair bak bütçene göre, ben 10700k ile H100I RGB Platinum kullanıyorum ve aşırı memnunum. Corsair soğutmada çok başarılı.

Teşekkürler fakat dediğiniz ürün ile benim ürünleri karşılaştırdım fakat Corsair fiyat konusunda ileride ama performans konusunda geride kalıyor corasair CFM değeri 79 ama PF360 95 artı olarak sizin 240'lik bana yüksek lazım ilerisi içinde. Bilgileriniz için teşekkürler tabii ki. Fiyat olarak da bunlardan pahalı o kadar çıkamıyorum.

Teşekkürler fakat dediğiniz ürün ile benim ürünleri karşılaştırdım fakat Corsair fiyat konusunda ileride ama performans konusunda geride kalıyor corasair CFM değeri 79 ama PF360 95 artı olarak sizin 240'lik bana yüksek lazım ilerisi içinde. Bilgileriniz için teşekkürler tabii ki. Fiyat olarak da bunlardan pahalı o kadar çıkamıyorum.

Karşılaştırma yaparken tek bir değere odaklanmayın, CFM değeri kadar kullanılan mühendislikte önemlidir. Corsair ayrıca 5 yıl garantili. Tabi bütçe yetmiyorsa yapacak bir şey yok. SilverStone da F/P olarak çok öneriliyor.

Karşılaştırma yaparken tek bir değere odaklanmayın, CFM değeri kadar kullanılan mühendislikte önemlidir. Corsair ayrıca 5 yıl garantili. Tabi bütçe yetmiyorsa yapacak bir şey yok. SilverStone da F/P olarak çok öneriliyor.

O kadar çok karışık ki hani ne alsam çok kararsızım. MSI veya PF360 veya Corsair.

O kadar çok karışık ki hani ne alsam çok kararsızım. MSI veya PF360 veya Corsair.

Dostum ürün yelpazesi geniş olan markaların her zaman öne çıktığı bir ürün vardır. Benim kendi edindiğim tecrübelere ve genel kanıya bakarsan misal MSI'ın anakartını gözün kapalı alabilirsin, Hyperx'in kulaklıklarını ve Logitech'in mouse'larını. Corsair de soğutmada gerçekten başarılı benim gözümde, şikayette pek görmedim. Soğutucu kritik parçadır, bunun yazı var sıcağı var, az biraz fazla ver ama hem uzun ömürlü hem de daha performanslı olsun.
(MSI'ın ekran kartlarını da eklemek istiyorum, haksızlık olur.:)

Dostum ürün yelpazesi geniş olan markaların her zaman öne çıktığı bir ürün vardır. Benim kendi edindiğim tecrübelere ve genel kanıya bakarsan misal MSI'ın anakartını gözün kapalı alabilirsin, Hyperx'in kulaklıklarını ve Logitech'in mouse'larını. Corsair de soğutmada gerçekten başarılı benim gözümde, şikayette pek görmedim. Soğutucu kritik parçadır, bunun yazı var sıcağı var, az biraz fazla ver ama hem uzun ömürlü hem de daha performanslı olsun.
(MSI'ın ekran kartlarını da eklemek istiyorum, haksızlık olur.:)
haklısınız bu konuda ama işte şu anda elimde 1400 tl nakit var ve daha üstüne çıkamıyorum kredi kartına da girmek istemiyorum. pf360 alsam veya msı alsam onlar içinde güzel marka diyorlar herkes kendi tecrubesini yazıyor ama işte bende para konusunda tıkanıyorum

Geri
Yukarı