Ryzen 9 5900X sıvı soğutucu önerisi

Üste takmak istiyorsanız 240 mm üstü takamazsınız. Bu gibi durumlarda önce kasanızı belirtmeyi unutmayın lütfen, arkadaşlar direkt olarak 360mm atmış ama sadece öne takabilirsiniz ve bu da istediğiniz performansı alamamanızı sağlayabilir.

Sıvı Soğutmaya Hazır Önde 280mm veya 360mm*, üstte 240mm ve arkada 120mm’ye kadar radyatör desteği sunan iCUE 465X RGB ile sıvı soğutmanın gücüne ulaşın.

PF360 için amazon.com üzerinde kötü yorumlar görüyorum, çok fazla inceleme ve uzun kullanım incelemelerine rastlamadım. PF360 sesli mi çalışıyor ? Fanları kalitesiz mi ?

Thermaltake Water 3.0 veya Arctic Freezer II öneririm.

PF360 için Amazon.com üzerinde kötü yorumlar görüyorum, çok fazla inceleme ve uzun kullanım incelemelerine rastlamadım. PF360 sesli mi çalışıyor? Fanları kalitesiz mi?
Yanlış. @Shuichi Tatsuo ve @Elandeer kullanıyor gayet memnunlar.

ASUS Rog Strix ve MSI MAG CoreLiquid alacaksanız önermiyorum. Fiyatlarına göre çok kötüler.

PF360 için amazon.com üzerinde kötü yorumlar görüyorum, çok fazla inceleme ve uzun kullanım incelemelerine rastlamadım. PF360 sesli mi çalışıyor? Fanları kalitesiz mi?

Ben PF240 kullanıyorum @MisakiTaro hocamın belirttiği gibi, fanları gayet kaliteli ve hava akış değeri diğer soğutmalara göre daha fazla. Ses konusuna gelirsek eğer tam yükte tabii ki ses çıkaracak ama %65 yani 1600RPM civarına kadar sıfır ses neredeyse. Tam anlamıyla çalışırken evet diyorsun fanlar çalışıyor ama o kadar olsun 2200RPM devirde çalışıyor sonuçta.
2200RPM değerinde iken fanlar 95CFM'lik bir hava akışı sunuyor. Pompa konusunda ise çoğu sıvı soğutma 2500RPM civarında değer sunarken bu sıvı soğutma 3250RPM gibi bir değer veriyor. Pompasından çok arada sırada ses geliyor binde bir yani. Bu kadar ısınan bir işlemciyi o.c yapmama rağmen 35-40 derece gibi rakamlarda tutuyor.
Eğer 360 alınacaksa kesinlikle Arctic Liquid Freezer II 360 alınması taraftarıyım. Canavar gibi bir sıvı soğutma.

ROG ryujin yerine PF360 alın çok performans farkı yoksa. ROG ryujin 1400 ₺ daha pahalı ona rağmen RGB fanı yok. RGB önemli. Şaka bir yana RGB olsa da olmasa da ödenecek bir fark değil bence.

Geri
Yukarı