Ryzen 9 6900HX, Core i9-12900H’nin Ardında Kaldı

Bende 8 çekirdekli bir işlemcinin 14 çekirdekli bir işlemciyi nasıl geçeceğini soruyorum.
Yalnız o 14 çekirdeğin 6 tanesi performans 8 tanesi verimlilik çekirdeği. Hepsi aynı değil yani. Ayrıca AMD Ryzen 6000 serisi mobil işlemciler için Ryzen 5000 serisinden çoklu çekirdekte %30 daha güçlü demişti tanıtımda. Ki öyle olursa da 12. nesile yakın performans oluyor.
Screenshot_20220125-182509.jpg

Son düzenleme:
Intel zaten 11.Nesilde sinyalleri veriyordu, 12.Nesilde öne geçeceğini ve farkı açacağını söylemiştik zaten.

İntel mobil CPU'larda 11. nesilde tek çekirdek olarak da gayet tatmin edici sonuçlar veriyordu. Çoklu çekirdek olarak 12. nesilde oldukça iyi oranlar yakılıyor. Keşke bekleseydim de 12. nesil bir dizüstü alsaydım diyorum.
Hocam bende öyle bi' düşündüm de şu an çıkan modeller aşırı pahalı. Ben aldığımda bütçem i5-10300H+GTX 1650'ye yetmişti.

Yalnız o 14 çekirdeğin 6 tanesi performans 8 tanesi verimlilik çekirdeği. Hepsi aynı değil yani. Ayrıca AMD Ryzen 6000 serisi mobil işlemciler için Ryzen 5000 serisinden çoklu çekirdekte %30 daha güçlü demişti tanıtımda. Ki öyle olursa da 12. nesile yakın performans oluyor. Eki Görüntüle 1283208

Ama çoklu çekirdek testinde 8 verimlilik çekirdeğide sonuca etki ediyor ona rağmen çoklu çekirdek testinde aynı sonuçları alırsa bence iyi bir başarı.

Ama çoklu çekirdek testinde 8 verimlilik çekirdeğide sonuca etki ediyor ona rağmen çoklu çekirdek testinde aynı sonuçları alırsa bence iyi bir başarı.
Aynı olacağını şahsen düşünmüyorum, dizüstü tarafında az bir şey de olsa arkasında kalır AMD kanadı, tabii bu bir kişisel tahmin sonuçlar çıkınca yanılmış da olabilirim 👍🏻

Yalnız o 14 çekirdeğin 6 tanesi performans 8 tanesi verimlilik çekirdeği. Hepsi aynı değil yani. Ayrıca AMD Ryzen 6000 serisi mobil işlemciler için Ryzen 5000 serisinden çoklu çekirdekte %30 daha güçlü demişti tanıtımda. Ki öyle olursa da 12. nesile yakın performans oluyor. Eki Görüntüle 1283208

Sende verimlilik çekirdeklerini hafife alıyosun. 12900k nasıl geçti o zaman 5950X'i 8 performans 8 verimlilik çekirdeği ile?

12.nesil beklenir mi arkadaşlar çıktığın dizüstü fiyatları ne olur şu an bunu almayı düşünüyorum beklemeli miyim?
Beklenirse fiyat olarak ne yaşanır?

RTX3060 ile yeni işlemcileri hemen satışa koyacaklarını düşünmüyorum ama baktığınız laptop o kadar iyi değil o fiyata daha iyileri bulunur.

Geri
Yukarı