Ryzen 9 7950X boşta 50 derece civarlarında geziyor

SmartBuster

Decapat
Daha fazla  
Ekran Alıntısı.PNG

Resimde görüldüğü üzere Cinebench23'te 88 derecede tutabildim işlemciyi. Biraz TDP ve UV ile aldığım değer ve sıcaklık gayet iyi fakat benim sıkıntım PC boştayken olan sıcaklık değeri. Minimum 44 derece daha altını görmedim. Yani 50 derece civarlarında geziyor ortalama boşta işlemci sıcaklığı. Bu bana biraz anormal geldi. i9 13900K'da 30-35 derece aralığında kalıyordu. 7950X kullanan varsa bilgi verebilir mi sıcaklık değerleri hakkında? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
IHS kalınlığından dolayı IHS sıcaklığı yüksek oluyor genelde. Çekirdek sıcaklıklarına bakarsan daha düşük olduğunu göreceksin.

Bkz: IHS sıcaklığım 42 derece iken çekirdeklerim 26 derece.

1680298311164.png

Eki Görüntüle 1722298

Resimde görüldüğü üzere Cinebench23'te 88 derecede tutabildim işlemciyi. Biraz TDP ve UV ile aldığım değer ve sıcaklık gayet iyi fakat benim sıkıntım PC boştayken olan sıcaklık değeri. Minimum 44 derece daha altını görmedim. Yani 50 derece civarlarında geziyor ortalama boşta işlemci sıcaklığı. Bu bana biraz anormal geldi. i9 13900K'da 30-35 derece aralığında kalıyordu. 7950X kullanan varsa bilgi verebilir mi sıcaklık değerleri hakkında? Şimdiden teşekkürler.
Çoklu çekirdekle işiniz yoksa şöyle bir video var, belki de biliyorsunuzdur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 1722298

hocam benimki 95 i rahat görüyor testte hangi soğutucu kullanıyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı