Ryzen Balanced Power Plan Kurulumu

Performans artışı yada güç tasarrufu bakımından normal güç seçeneklerinden farkı yok diyebiliriz. Onun için uğraştığına değmez.

Bende şöyle enteresan bir durum var.

Chipset sürücüsü resmi sitede 19.10.16
RX580 GPU için güncel sürücü sürümü 19.7.2

Ben GPU için sürücümü güncel olarak yükledim. Chipset için kendi sürücüsünü yüklemek istediğimde GPU sürücü numarasını gösterip, zaten daha güncel kullanıyorsunuz diyor. Yine de yükle dediğimde kurulum bitiyor ancak bu defa da GPU sürücüsü 19.10.16 olarak değişiyor.

GPU sürücüsü aynı zamanda Chipset sürücüsünü de mi kapsıyor acaba?

Bende şöyle enteresan bir durum var.

Chipset sürücüsü resmi sitede 19.10.16
RX580 GPU için güncel sürücü sürümü 19.7.2

Ben GPU için sürücümü güncel olarak yükledim. Chipset için kendi sürücüsünü yüklemek istediğimde GPU sürücü numarasını gösterip, zaten daha güncel kullanıyorsunuz diyor. Yine de yükle dediğimde kurulum bitiyor ancak bu defa da GPU sürücüsü 19.10.16 olarak değişiyor.

GPU sürücüsü aynı zamanda Chipset sürücüsünü de mi kapsıyor acaba?
Chipset sürücüsünü Aygıt Yöneticisinden manuel olarak güncelleyin.

Chipset sürücüsünü çıkardığı dosyayı seçeceksiniz;
C:/AMD/Chipset Drivers diye klasör olması lazım. Aygıt yöneticisinden AMD SMBUS'a sağ tıklayın, Sürücüyü güncelleştir'e tıklayın, Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara'ya tıklayın ardından Gözat'a tıklayıp, yukarıda yazdığım yoldaki Chipset klasörünü seçeceksiniz ve güncelleme işlemini yapacak.

Chipset sürücüsünü çıkardığı dosyayı seçeceksiniz;
C:/AMD/Chipset Drivers diye klasör olması lazım. Aygıt yöneticisinden AMD SMBUS'a sağ tıklayın, Sürücüyü güncelleştir'e tıklayın, Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara'ya tıklayın ardından Gözat'a tıklayıp, yukarıda yazdığım yoldaki Chipset klasörünü seçeceksiniz ve güncelleme işlemini yapacak.
AMD SMBUS yok.

Sistem aygıtlarının yanındaki ok a basarak, listelenen aygıtların ekran görüntüsünü atar mısınız?
Buldum. Ancak dediğiniz dosya dizininde Chipset Driver İnstaller var sadece bir dosya. Bu aşağıdaki screenshottaki dosyaların hangisi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    25,5 KB · Görüntüleme: 355
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı