Ryzen işlemcilerdeki G ne anlama geliyor?

Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Kamu
Arkadaşlar bu işlemcilerdeki G'ler ne kadar etkilidir? Bazıları ekran kartı yerine geçer, ekran kartı olmadan da oyunları orta seviyede oynarsınız falan yazmış. Kullananlar var mı? Ryzen 5 3400G düşünüyorum. Alınır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bu işlemcilerdeki G'ler ne kadar etkilidir? Bazıları ekran kartı yerine geçer, ekran kartı olmadan da oyunları orta seviyede oynarsınız falan yazmış. Kullananlar var mı? Ryzen 5 3400G düşünüyorum. Alınır mı?
Bu tür işlemcilerde ki 'G' işareti içine gömülü bir grafik işlemcisi olduğunu belirtir yani ekran kartınız bozulursa veya arızalanırsa HDMİ veya DisPlay port girişini anakart'a takarak oyun oynamaya devam edebilirsin. Alma konusunda gözün kapalı alabilirsin ama RTX bir ekran kartı almak istiyorsan ryzen 5 2600 veya 3600 işlemcilerine yönelmeni tavsiye ederim.

G ibaresi grafik kartı dahil olan işlemciler için. Sistem toplayacaksanız bütçe belirtin veya elinizde olan parçaları belirtin. Günlük kullanım ve CS:GO, Lol vs. gibi düşük sistem gereken oyunları rahatlıkla oynarsınız.

İçerisinde dahili GPU bulunduğunu gösteriyor. APU deniyordu bunlara.

İçerisinde Vega 11 vardı yanlış hatırlamıyorsam. Ekran kartı masrafından kısmak için alınabilir, güncel oyunları düşük-orta ayarlarda çok kasmadan oynatabileceğini düşünüyorum.

Sadece giriş seviyesi değil eğer rx 5700 veya rx 5700 XT alınabilir bu işlemcinin yanında.
İçindeki grafik birimi için demiştim giriş seviyesini. Ayrıca bir RX5700 için kesinlikle R5 3600 alınmasını öneririm 3400G yerine.
Onun dışında AMD Ryzen APU ların bilinmesi gereken bir dezavantajı bir önceki jenerasyonun mimarisini kullanmaları.

G işareti güçlü bir entegre edilmiş GPU barındırır bu İntel'in entegre GPU'sundan çok daha güçlüdür.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı