Ryzen işlemciye macun nasıl sürülür?

Stalkerlp

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
İşlemci soğutucu stok kullanıyorum macunu bu bölgeye sürsem olur mu zaten işlemciye temas eden kısım bu yuvarlak alan.
İşlemci Ryzen daha büyük ama önceki de böyle yapılmış ne dersiniz işlemcinin değmeyecek kısımlarına sürmeme gerek var mı?

Dosya Ekleri

• DSC_6447.JPG
    DSC_6447.JPG
    70,3 KB · Görüntüleme: 44
İşlemcinin üstüne bezelye tanesi kadar koyup direkt üstüne kapatabilirsin dostum. Kendim yıllarca sürerek kullandım son dönemde bu şekilde direkt 1 damla bırakıp kapatıyorum ısı performansı aynı değişen en fazla 1 derece.

Sürelebilir. Eskiden bakır blokların arasında açıklık olduğu için genelde soğutucuya sürerlerdi macunları.

İşlemci soğutucu stok kullanıyorum macunu bu bölgeye sürsem olur mu zaten işlemciye temas eden kısım bu yuvarlak alan.
İşlemci Ryzen daha büyük ama önceki de böyle yapılmış ne dersiniz işlemcinin değmeyecek kısımlarına sürmeme gerek var mı?

İşlemciye küçük bir çarpı şekli yapın macun ile sonra fanı takın.

Soğutucu bloğuna değil, işlemciye macun uygulayın. Mümkünse ince bir tabaka halinde (spatula görevi görecek bir kart vb.) taşmayacak şekilde yayabilirsiniz. Videolar arasında nasıl sürüleceğine dair birden fazla örnek var.

Yeni konular

Geri
Yukarı