Ryzen Pro 4650G VRAM arttırma

Anakart BIOS'undan verebiliyorsunuz ama kendi raminizden gidiyor.

16 GB RAM'im var.

Biliyorum da hangi ayarlardan bulacağım.

Biliyorum da hangi ayarlardan bulacağım.
Cevap verecek yok mu ya?

BIOS'tan girip hangi anakart üretici firmasınınsa ona göre nc gibi bir yer olması gerek ama ben sana tavsiyem otoda dursun. 512 MB gözükse bile bakabilirsin görev yöneticisinden 512 MB'den fazla harcıyor mesela GTA 5 FiveM oynuyorum 1,1 GB kullanıyor. Belirli bir sayı yaparsan o GB'i geçmiyor diye biliyorum istersen test yapabilirsin.

4xxxg serisinde VRAM verme limiti kalktı haberin olsun. Anakartına gereken güncelleme geldiyse mevcut raminin yarısına kadar VRAM verebiliyorsun. Reddit sayfasında 8 GB VRAM veren gördüm.

4xxxg serisinde VRAM verme limiti kalktı haberin olsun. Anakartına gereken güncelleme geldiyse mevcut raminin yarısına kadar VRAM verebiliyorsun. Reddit sayfasında 8 GB VRAM veren gördüm.
Yani hocam en son 1 ay önce bios güncelledim yeni sürüm geldiyse yüklerim. Reddit sayfasının linkini atarsanız sevinirim.

Yani hocam en son 1 ay önce bios güncelledim yeni sürüm geldiyse yüklerim. Reddit sayfasının linkini atarsanız sevinirim.
Reddit postunu bulmam imkansız ancak youtube videosu atayım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada imzanınızdaki sistem doğruysa çok büyük hata yapmışsınız RAM kısmında. 800 lira civarına 2x8GB GeIL EVO potenza AMD Edition RAM alabilirdiniz. Bu RAM'ler 3600MHz ancak 4000MHz'e kadar çıkabiliyorlar A520 ve üstü anakartlarda. 3000MHz-4000MHz arasında %30'a varan FPS kaybı yaşıyorsunuz şu anda 4.nesil çok hassas RAM hızına.

Evet bios seçeneklerinde 8 GB'a kadar verebiliyorsun. (RAM 16 ise)
Hocam nasıl vereceğim biliyor musunuz? Bios ayarlarından bulamadım.
Reddit postunu bulmam imkansız ancak youtube videosu atayım

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arada imzanınızdaki sistem doğruysa çok büyük hata yapmışsınız RAM kısmında. 800 lira civarına 2x8GB GeIL EVO potenza AMD Edition RAM alabilirdiniz. Bu RAM'ler 3600MHz ancak 4000MHz'e kadar çıkabiliyorlar A520 ve üstü anakartlarda. 3000MHz-4000MHz arasında %30'a varan FPS kaybı yaşıyorsunuz şu anda 4.nesil çok hassas RAM hızına.
Hocam gamegarajdan almıştım çok dikkat etmemiştim.

Geri
Yukarı