Ryzen serisi işlemci önerisi

• Konuyu başlatan nowe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 966

nowe

Hectopat
Merhabalar, parça parça sistem toplama kısmının son aşamasındayım işlemci kısmında biraz kaldım amacım 5600X almak fakat fiyatları görünce ucuzlayacagini da pek düşünmüyorum ya da ne kadar beklemek gerek ondan da emin değilim. Şu sıralar aklıma 3600 veya 3600X yatmış durumda. Ama fiyat olarak da Ryzen 7 3800X de 3600'lere hemen hemen yakın gibi. Fiyat herkese göre göreceli elbette. Ben F/P odaklı bakıyorum olaya. Ovclock gibi bir niyetim yok. %60 oyun geri kalan rutin internet işleri gibi düşünelim. Bu konuda değerli görüşlerinizi beklerim.

Eski ekran kartımı kullanacağım Asus dual R9 280 anakart ise MSI MPG edge b550
İşlemcileri ikinci el hazır sistemlerden çıkma sıfır olarak alma niyetindeyim. En azından mağazalara göre daha uygun fiyatları var. Planlamam bu yönde. Mağazalar da şu an fiyatlar 3200₺-4700₺ arası işlemciye göre değişiklik gösteriyor. Güzel bir indirim yapsalar bende ikinci ele bakmasam keşke.. Benim limitim işlemci için 3000₺ daha alacağım işlemciye göre soğutucu da almak sonlandiracagim.
@Silinen üye, @erme

Son düzenleme:
@erme sorun şu ki bu satıcıya bir türlü ulaşamıyorum zaten favorilerime ekledim kendisini. Bir aydır mesajlarıma cevap alamadım kendisinden. Alternatifleri de değerlendirmeye çalışıyorum. Yine de sağolun

Geri
Yukarı