Ryzen serisinin en iyi işlemcisi nedir?

144Hz bir monitörde 140 FPS'de hiç oyun oynamadığın o kadar belli ki o yüzden sana diyecek bir şey yok.

CS'de gecikme seviyesi zaten en düşükte. Daha düşürse ne değişecek? Yine de 0.5 MS monitör lazım. Görüntü yırtılır.

360Hz'da 400FPS'de oynayabileceğin bir sistemin olduğunda güleriz.
Sen de RTX Titan SLI kullanabilirsen ağlarız beraber.

Eki Görüntüle 1438724

Arkadaşı 2 dakika sahneden alamıyor muyuz ya?
(Merak etme 60Hz 120Hz 144Hz 240Hz bütün monitörleri kullanma şansım oldu. Bu sistemlede FPS'im 240 230'lara indiğinde nasıl bir input lag girdiğini akıcılığın kaybolduğunu ben kendim bilirim. Boş yorum yapmaya devam etme bence ya :)
Benim söylediğim şey ile aynı yere vardırıyorsun bu yazdığınla. Ben kimseye 240Hz monitörün varda niye 300 FPS istiyorsun demedim. Çoğu kişi 240Hz monitör kullanamıyor. 60-120-144 ile 300 FPS almanın mantığı yok diyorum. Okuduğunu iyi anla boş yapan ben değilim.

Bende aynı işlemciyi kullanıyorum. 270-400 arası FPS dalgalanıyor benim. Ekran kartım RX 5600XT.

Bence işlemci yükseltmene gerek yok o sistem için.
RAM CL değerlerin nedir?
CPB kapalı mı kullanıyorsun işlemcini?
İşlemci soğutucun var mı?

İşlemci soğutucu olarak kule tipi kullanıyorum 224 XT.
RAM CL değerim 20.
CPB kapalı kullanıyorum.

RAM CL değerim 20.
CPB kapalı kullanıyorum.

Yani sen elindekinin potansiyeli kullanmıyorsun ki yetersiz gelsin sana. RAM'lerini CL 16 yapıp işlemcini de @4.2GHz'de kullanırsan 300 civarı FPS alırsın zaten.

Şu konuyu incele. Orada biraz konuştuk neyi nasıl ayarlayacağımızla ilgili. Tüm yazılanlar senin için de faydalı olacak şeyler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM CL değerim 20.
CPB kapalı kullanıyorum.
İşlemcinizi sınırlayıp, gücü yetmediği için yeni işlemci istemeniz çok absürt.

Mevcut anakartınızla uygun olanlar arasında en iyi çoklu çekirdek performansı Ryzen 9 5950X işlemcide mevcuttur. Tekli çekirdek performansı da oldukça iyidir. Hiçbir oyunda üzmez. Ancak oyun odaklı olacaksa Ryzen 7 5800X3D Ryzen için zirveyi temsil ediyor. Kendisi i9-12900K(S) işlemcilere yakın performans sunuyor. Özellikle L3 belleğini etkin kullanan oyunlarda ciddi performans artışı sağlar.

Sizin oyunlarınız için Ryzen 5 5600 yeterlidir. Fiyat olarak da uygundur.

300 FPS tartışması yüzünden bir kişi linç ediliyor. Input lag olmadığı takdirde dediği doğrudur.

Sırf Valorant için işlemci yükseltmeye pek gerek yok, farklı oyunlar da oynarsan önceliğini ekran kartına vermeni öneririm.

Yoksa 5600X, 5800X falan alınabilir de gereksiz masraf olur.

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.

Yani sen elindekinin potansiyeli kullanmıyorsun ki yetersiz gelsin sana. RAM'lerini CL 16 yapıp işlemcini de @4.2GHz'de kullanırsan 300 civarı FPS alırsın zaten.

Şu konuyu incele. Orada biraz konuştuk neyi nasıl ayarlayacağımızla ilgili. Tüm yazılanlar senin için de faydalı olacak şeyler.

İlgi ve alakanız için teşekkür ederim hemen göz atıyorum.

İşlemcinizi sınırlayıp, gücü yetmediği için yeni işlemci istemeniz çok absürt.

CPB ne oluğunu bilmiyordum sadece kontrol ettim ve kapalı olduğunu gördüm.

Mevcut anakartınızla uygun olanlar arasında en iyi çoklu çekirdek performansı Ryzen 9 5950X işlemcide mevcuttur. Tekli çekirdek performansı da oldukça iyidir. Hiçbir oyunda üzmez. Ancak oyun odaklı olacaksa Ryzen 7 5800x3D Ryzen için zirveyi temsil ediyor. Kendisi i9-12900K(s) işlemcilere yakın performans sunuyor. Özellikle L3 belleğini etkin kullanan oyunlarda ciddi performans artışı sağlar.

Sizin oyunlarınız için Ryzen 5 5600 yeterlidir. Fiyat olarak da uygundur.

300 FPS tartışması yüzünden bir kişi linç ediliyor. Input lag olmadığı takdirde dediği doğrudur.

Birçok yorumlarda Ryzen 7 5800x3D önerisi geldi biraz araştırdım gerçekten güzel işlemci öneri ve açıklamalarınız için teşekkür ederim dikkate alacağım.

Eğer düzgün bir soğutucunuz var ise açmanızı şiddetle tavsiye ederim.

224 XT kule tipi kullanıyorum gayet memnunum performansından şu anda açık konuma getirdim ama üstte bir arkadaşımızın dediği RAM CL değerini 16 ya çekmeyi ve voltaj ayarlarını inceleyip araştırıyordum daha etkili sonuç alırsam herhangi bir yükseltmeye gitmeme gerek kalmayacak.

Eğer düzgün bir soğutucunuz var ise açmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Ki şöylede sorunum var açmaya çalıştığımda sadece 2 seçenek çıkıyor.
Devre dışı ve otomatik
Etkin seçeneği çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı