Ryzen serisinin en iyi işlemcisi nedir?

Testleri başarılıyla geçti 65 dercenin üzerine çıkmıyor oyunlarda stres testlerinde Max 74 gördü
Voltajı kaç ayarladınız? Bende SE 224xt kullanıyorum. Oyun oynarken 56 derece görmüşlüğüm yok. En ağır oyunda 55 derece tepe nokta
Düzeltme: @4.5ghz olduğunu unutmuşum. CPUZ skorlarınızı atabilir misiniz ?

Voltajı kaç ayarladınız? Bende SE 224XT kullanıyorum. Oyun oynarken 56 derece görmüşlüğüm yok. En ağır oyunda 55 derece tepe nokta.
Düzeltme: @4.5GHz olduğunu unutmuşum. CPU-Z skorlarınızı atabilir misiniz?

Uzun sürede ısınma yapıyor o sebepten 4.4GHz 1.25v çektim şu anda daha iyi oldu Cinebench skorunda fazla oynama olmadı CPU-Z skorlarını nasıl atabilirim fazla bilgim yok :(
dilerseniz Discord verin ordan bakalım

PBO ve CPB kapamamışsan sıcaklıkların gereksiz artış gösterebilir.

Buradan programı indirip Bench sekmesinden Bench CPU butonuna basıyorsun. 1 dakika teste tabi tutup skor veriyor. Onun ekran görüntüsünü buraya yükleyebilirsin.

PBO ve CPB kapamamışsan sıcaklıkların gereksiz artış gösterebilir.

Buradan programı indirip bench sekmesinden bench CPU butonuna basıyorsun. 1 dakika teste tabii tutup skor veriyor. Onun ekran görüntüsünü buraya yükleyebilirsin.

Eğer yanlış anlamadıysam sanırım bu olması lazım.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 32
RAM'lerini de CL16 seviyesine çekebilirsen artık tam potansiyeline ulaşmış olursun sisteminin. Cebinden para çıkmak zorunda kalmadı sanırım. Mutlu mesut kullanın.

Tekrar tekrar teşekkür ederim bu kıymetli bilgileri benimle paylaştığınız için, çıkan sonuç aralığı nasıl olmalı başarabilmiş miyim Overclock'u.

@4.4ghz ise skorlar güzel. Bu performansı oyunda düşüp yükselmeden çizgisel götürecek olan da ramler.

Onuda aida64 programının ön bellek karşılaştırma programıyla test edebilirsin. Diğer konuda bahsetmiştim. 70ns'in altında latency elde etmek gerekiyor. Onuda 3600mhz ve cl16 ramler sağlıyor.

@4.4GHz ise skorlar güzel. Bu performansı oyunda düşüp yükselmeden çizgisel götürecek olan da RAM'ler.

Onuda AIDA64 programının ön bellek karşılaştırma programıyla test edebilirsin. Diğer konuda bahsetmiştim. 70Ns'in altında latency elde etmek gerekiyor. Onuda 3600MHz ve CL16 RAM'ler sağlıyor.

O zaman geriye RAM'leri CL16 ya hazırlamak kaldı yarın detaylı araştırıp onları da işleve sokayım. Beni güzel bir yükten kurtardınız :)

@4.4GHz ise skorlar güzel. Bu performansı oyunda düşüp yükselmeden çizgisel götürecek olan da RAM'ler.

Onuda AIDA64 programının ön bellek karşılaştırma programıyla test edebilirsin. Diğer konuda bahsetmiştim. 70Ns'in altında latency elde etmek gerekiyor. Onuda 3600MHz ve CL16 RAM'ler sağlıyor.

Maalesef başaramadım hatta daha da kötüsü 3600 MHz RAM'ler 2666 MHz sabitlendi BIOS'tan XMP prolifi seçsemde olmuyor :(
RAM'leri değiştirmem gerekebilir üzerinde 20 CL yazıyor zaten. direk 16 cl ramlerde araştırabilirim

Son düzenleme:
O zaman geriye RAM'leri CL16 ya hazırlamak kaldı yarın detaylı araştırıp onları da işleve sokayım. Beni güzel bir yükten kurtardınız :)

Maalesef başaramadım hatta daha da kötüsü 3600 MHz RAM'ler 2666 MHz sabitlendi BIOS'tan XMP prolifi seçsemde olmuyor :(
RAM'leri değiştirmem gerekebilir üzerinde 20 CL yazıyor zaten. direk 16 cl ramlerde araştırabilirim
Ram işi biraz daha çetrefilli. cas değerini 20 den 16'ya çekince öylece tek seferde çalışmaz.

Ram bölümüne yardım için başlık açın. Konunun meraklısı arkadaşlar ilgilenir. Alt zamanlamaları tek tek itina ile girip deneme yanılma yaparak overclock yapılabiliyor. Tabi ram çipinizin üreticisi ve kalite skalası da önemli.

Öte yandan 3600 mhz cl 16 ramler 2500 liradan başlıyor. Yeni Ram almaya değmez. Elindeki işlemciyi satıp +2500 yapsan 5600x alınabiliyor. Yani 2500 liralık performans farkı ram'ler sana sağlamaz.

Uğraşırım ben bunlarda dersen ram bölümüne yeni konu aç. Yoksa böylece kullanmaya devam et. Yenisine para harcama.

Geri
Yukarı