Ryzen sistem RAM'leri 3200 MHz yapınca kapanma sorunu

Perci

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RAM'leri 3200 MHz'ye aldığım zaman oyundayken veya video izlerken PC kapanıyor donuyor oyundan atıyor mavi ekran veriyor. Sorunu çözen veya bilen var mıdır?

Kullandığım sistem:

Ryzen 5 2400G
Asus Prime B350m-k
Gskill Triden Z RGB 2x8 3200 MHz

BIOS ayarları nasıl olmalı? PC'de ısınma sorunu da yok. BIOS güncel ekran kartı Driver'ları güncel.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar RAM'leri 3200 MHz'ye aldığım zaman oyundayken veya video izlerken PC kapanıyor donuyor oyundan atıyor mavi ekran veriyor. Sorunu çözen veya bilen var mıdır?

Kullandığım sistem:

Ryzen 5 2400G
Asus Prime B350m-k
Gskill Triden Z RGB 2x8 3200 MHz

BIOS ayarları nasıl olmalı? PC'de ısınma sorunu da yok. BIOS güncel ekran kartı Driver'ları güncel.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)
Oc yaptınmı

Aynı sorun bende de var pc arada donuyor kasıyor oyundan atıyor mavi ekran veriyor bende de 2700x b450m s2h ve 8gb apacer panther 3000mhz cl16 ram var ram i iade etmeyi düşünüyorum?
Bi gelişme yok mu kimsede?

Rami iade edip Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram CMK8GX4M1D3000C16 almayı düşünüyorum. Bununla da sıkıntı yaşamam inşallah 2-3 gündür nerde hata var diye sıyırmak üzereyim 3 kere temiz windows kurdum driver lar oyunlar vs sanırım sıkıntı ramde ve dediğim gibi yapmayı düşünüyorum senin bi önerin var mı benim sistemime?

Bende benzer sorun vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video ile XMP yerine RAM kendim OC yaptım. 3200 MHz çekip voltajı 1, 370 yaptım ve artık oyundan atmıyor. Tavsiye ederim.

Bende benzer sorun vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video ile XMP yerine RAM kendim OC yaptım. 3200 MHz çekip voltajı 1, 370 yaptım ve artık oyundan atmıyor. Tavsiye ederim.
Hocam benim RAM'ler arızalıymış garanti'den değişim yapıldı.

Geri
Yukarı