Çözüldü Ryzen sistemde fanlar tam devirde dönüyor ancak ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Anıl Öney

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,
Yakın zamanda Ryzen bir sistem topladım. Sistemde her şey sorunsuz çalışmakta. Toplama bittikten sonra BIOS ayarlarına girdim, her şey olması gerektiği gibi gözüküyordu. Kaydedip çıktım. PC'yi Boot edebilmek için tuşundan kapattım ancak geri açtığımda tüm fanlar tam devirde dönmeye başladı ve ekrana görüntü gelmedi. Anakart arızası mıdır acaba bu ya da farklı bir sorun mudur? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Öncelikle merhaba,
Yakın zamanda Ryzen bir sistem topladım. Sistemde her şey sorunsuz çalışmakta. Toplama bittikten sonra BIOS ayarlarına girdim, her şey olması gerektiği gibi gözüküyordu. Kaydedip çıktım. PC'yi Boot edebilmek için tuşundan kapattım ancak geri açtığımda tüm fanlar tam devirde dönmeye başladı ve ekrana görüntü gelmedi. Anakart arızası mıdır acaba bu ya da farklı bir sorun mudur? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

BIOS pilini çıkar tak. Ya da işlemci yi takamamışsındır.

Son düzenleme:
1*) macun kaynaklı işlemci ısısının hızlı yükselmesi kaynaklı bir sorun olabilir.
2*) 4 pinli CPU girişinde sıkıntı olabilir
Tam devirde dönüyorsa fan giriş pinlerine bakılmalıdır.

BIOS'tan işlemci ısısına bakılabilir anormal değerlerde ise CPU macun değişimine gidilebilir?

Arkadaşlar, sorun çözüldü. 10 dakika kendi kendine döndü, sonra kapandı. Geri açtığımda görüntü geri geldi, fanlar normal hızına düştü. Sadece bekledim. Teşekkürler cevaplarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı