Ryzne 3550H sistemde ani FPS düşmesi

maykıll

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar oyunlarda 2-3 ay öncesine kadar ani FPS düşmesi yemezken 2-3 aydır ani FPS düşmesi yiyordum. Bu olayı fan hızlarını Turbo seçeneğine alarak çözdüm fakat fan sesleri helikopter gibiydi fakat bilgisayar oyun oynarken bayağı soğuktu. Sonra YouTube'da çözümleri izlerken bu çözümü denedim ve gerçekten işe yaradı.
En yüksek işlemci durumum 100'dü, bunu 99 yaparak çözdüm. CPU fan hızı oyunda 1.68'in üstüne çıkmıyor artık ama bu ayarı yapmadan önce masaüstünde bile 2.0-2.40 seçeneğindeydi, Turbo ile 4.7 GHz'ye kadar çıkıyordu ama 99 yaparak artık oyunlarda 1.68 GHz gösteriyor fakat gram fan sesi yok, mükemmel :D Sizce yaptığım ayar iyi mi? Böyle mi kalmalı yoksa değiştirmeli miyim?

Sistemim: Gaming Laptop - RX560X ekran kartı- 8 GB RAM DDR4 - AMD Ryzen 3550h 2.10 GHz (İşlemci)

1.PNG

Arkadaşlar oyunlarda 2-3 ay öncesine kadar ani FPS düşmesi yemezken 2-3 aydır ani FPS düşmesi yiyordum bu olayı fan hızlarını Turbo seçeneğine alarak çözdüm fakat fan sesleri helikopter gibiydi fakat bilgisayar oyun oynarken bayağı soğuktu sonra YouTube da çözümleri izlerken bu çözümü denedim ve gerçekten işe yaradı.
En yüksek işlemci durumum 100dü bunu 99 yaparak çözdüm CPU fan hızı oyunda 1.68'in üstüne çıkmıyor artık ama bu ayarı yapmadan önce masaüstünde bile 2.0-2.40 seçeneğindeydi Turbo ile 4.7 GHz'ye kadar çıkıyordu ama 99 yaparak artık oyunlarda 1.68 GHz gösteriyor fakat gram fan sesi yok mükemmel :D sizce yaptığım ayar iyi mi? Böyle mi kalmalı yoksa değiştirmeli miyim?
Sistemim: Gaming laptop - RX560X ekran kartı- 8 GB RAM DDR4 - AMD Ryzen 3550h 2.10 GHz (işlemci)

Yalnız 99 yaparak işlemcinin tam gücünü kullanmasını engelliyorsun FPS düşüşü yaşatır ısınmasını engellersin sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı