Rzyen 5 5600X için sıvı soğutma önerisi

Yasin1967

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri / IT Uzmanı
Merhaba arkadaşlar, sahip olduğum 5600X işlemcim için sıvı soğutma almak istiyorum. Bu 3 soğutma arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
Kasam MSI MAG Forge M100r m-ATX bir kasa, kendisi 240mm sıvı desteği sunuyor.

Önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, sahip olduğum 5600X işlemcim için sıvı soğutma almak istiyorum. Bu 3 soğutma arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım?
Kasam MSI MAG Forge M100r m-ATX bir kasa, kendisi 240mm sıvı desteği sunuyor.

Önerilerinizi bekliyorum. Saygılar.
200 TL daha atabiliyorsan daha iyi bir seçim olacaktır.

Merhaba , aynı işlemci ve aynı kasaya sahibim. yaklaşık 16 aydır sistemimi kullanmaktayım ve AIO sıvı soğutma olarak Arctic Liquid Freezer II 240mm kullanıyorum ve işlemcim 60 dereceyi görmedi yük altında. Bendeki RGB olmayan modeli , RGB ye takılmıyorum ve soğutma konusunda başarısı bilinen bir marka Arctic . Zamanında çok araştırmıştım ve ayrıntılı bir teardown videosu da bulunmakta.

Arctic Liquid Freezer II Teardown

İlla RGB olacak diyorsanız RGB modeli tekrar stoğa ne zaman gelir bilmiyorum.

Paylaştığınız modeller de sizi üzmeyecektir zamanında Sliverstone PF240 ile Arctic arasında kalmıştım zaten , onu da öneririm .

PF240'ı önermem. Son fabrika çıkışlarında sorun yaşanabiliyor. Zoomflow'u alırdım ama bence 5600X'e o kadar yatırım yapılmamalı. SE-224-XT Black falan hayli hayli yeter o işlemciye. Şu ürünede bir bakabilirsiniz.

@desoild LF II'yi uste mi taktin, one mi? Uste sigacak gibi gorunmedi cunku bana.

@Sir Benjamin En olarak sığar ama arctic radyatörün kalın olduğunu biliyorum, üst tarafa sığmayabilir dediğiniz gibi. Ama 5600x e t6 ultra yeteceğini sanmıyorum kaliteli bir sıvı soğutma daha iyi olacaktır ısınır o işlemci.

M100R'a sigmaz, radyatoru fazla kalin o kasa icin.

Aralarinda en performanslisi PF240, ama 1 seneye pompa problemleri cok cikiyor.

5600X icin sivi sogutmaya da ihtiyacin yok bu arada, T6'nin bile sogutabilecegi islemci o.
Arkadaşım nerden çıkarıyorsunuz bunu bilmiyorum :) mag forge 100r bende de var ve RAM ler ve diğer komponentler ile gayet rahat sığıyor.

5600x stok soğutucuyla soğutulacak bir işlemci değil ilk aldığımda stok soğutucuyla 85 dereceleri de gördüm yük altında. Daha uygun çözümler olabilir kule tipi vs. ama ömürlük bir soğutma için AIO lar en iyi tercihtir.

Geri
Yukarı