Çözüldü S10 Plus TWRP yükledikten sonra download modda yeniden başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Odios01

Hectopat
TWRP yükledikten sonra otomatik yeniden başladı. Sonrasında ses kısma + güç tuşuna bastığımda kapanıp, yeniden başlıyor ve yeniden download mod açılıyor. Ne yapmam gerek?

Çözüm
Nerede? Disable.zip linkini göremedim

Denedim ama olmadı. Sonrasında çözdüm de, attığım fotoğraftaki gibi şeylerle karşılaştım.

@Polorchen hocam bu sırada bootloader'i kapattım ve bir daha Download moda giriyor ve çıkmıyor. Bootloader kapalı olduğu için artık Odin'den bir şey de yükleyemiyorum. Şu an Stock ROM yüklüyorum, umarım işe yarar. :(
Stock ROM'u kurunca tekrardan BL kilidini açın ve https://twrp.me/samsung/samsunggalaxyS10plusqcom.html'dan TWRP'nizi kurun. Ondan sonra https://forum.xda-developers.com/t/...-stock-recovery-proca-wsm-cass-etc.3919714/'u TWRP'den flashlayın.
TWRP yükledikten sonra otomatik yeniden başladı. Sonrasında ses kısma + güç tuşuna bastığımda kapanıp, yeniden başlıyor ve yeniden download mod açılıyor. Ne yapmam gerek?

Odin ile TWRP yüklerken "Auto reboot" seçeneğinin tikini kaldırın.

Dosya Ekleri

• odin.PNG
    odin.PNG
    71,3 KB · Görüntüleme: 16
Odin ile TWRP yüklerken "Auto reboot" seçeneğinin tikini kaldırın.
Denedim ama olmadı. Sonrasında çözdüm de, attığım fotoğraftaki gibi şeylerle karşılaştım.

@Polorchen hocam bu sırada bootloader'i kapattım ve bir daha Download moda giriyor ve çıkmıyor. Bootloader kapalı olduğu için artık Odin'den bir şey de yükleyemiyorum. Şu an Stock ROM yüklüyorum, umarım işe yarar. :(

Son düzenleme:

Stock ROM'u kurunca tekrardan BL kilidini açın ve https://twrp.me/samsung/samsunggalaxyS10plusqcom.html'dan TWRP'nizi kurun. Ondan sonra https://forum.xda-developers.com/t/...-stock-recovery-proca-wsm-cass-etc.3919714/'u TWRP'den flashlayın.

Çözüm
Hocam bir şekilde bootloader kilidini açtım ve TWRP'yi kurdum. Şimdi telefonu sıfırlayıp, tekrardan Stock ROM'u kuracağım.

Telefonu sıfırlamadan TWRP yükleyeyim dedim, gene sıfırlamak zorunda kaldım. :D

@Umut Nas @Polorchen @Ersin Zor şimdilik her şey iyi. Ama Samsung'ta o kadar çok şey var ki, her şeyi güncellenmesi 1.30 saati geçiyor. Bu süreyi azaltmanın yolu var mıdır?

@Polorchen @Ersin Zor hocalarım sizce root atıp, Aurora Store yükleyeyim mi yoksa APK olarak mı yükleyeyim?

Son düzenleme:
Hocam bir şekilde bootloader kilidini açtım ve TWRP'yi kurdum. Şimdi telefonu sıfırlayıp, tekrardan Stock ROM'u kuracağım.

Telefonu sıfırlamadan TWRP yükleyeyim dedim, gene sıfırlamak zorunda kaldım. :D

@Umut Nas @Polorchen @Ersin Zor şimdilik her şey iyi. Ama Samsung'ta o kadar çok şey var ki, her şeyi güncellenmesi 1.30 saati geçiyor. Bu süreyi azaltmanın yolu var mıdır?

@Polorchen @Ersin Zor hocalarım sizce root atıp, Aurora Store yükleyeyim mi yoksa APK olarak mı yükleyeyim?
Root ile yükle.

Root ile yükle.

Tamamdır, sağ olun hocam. İyi akşamlar. :)

Root ile yükle.
Hocam TWRP tekrardan silinmişti. Yükledim yine, sonrasında Magisk'i telefonun hafızasına koydum. Sonrasında baktığımda tekrardan karışık dosyalar vardı 'sdcard'ın içerisinde. Geriye çıktığımda normaldi her şey, başka dosyalar da vardı. Telefonu yeniden başlattım, TWRP'ye yeniden girdi. İşletim sistemi silindi büyük ihtimalle ama neden böyle oluyor?

@Umut Nas hocam belki siz biliyorsunuzdur. Dosya isimleri çok karışık. Ve TWRP otomatik siliniyor.

Son düzenleme:
Sifreleme yapiyor, ek olarak root atarsaniz TWRP silinmez.
Root attığımda silindiğini söylemedim zaten hocam :D. Root atayım diye TWRP'ye gireyim dedim, silinmiş. Yükledim, telefon açılmadı. "Wipe Data" mıydı neydi onu yaptım. Hani şu 'Yes'li olan. Onunla düzeldi
Son olarak şifrelemeyi nasıl kaldırabilirim?

Format data ya da @Polorchen'in atmis oldugu disable-encryption dosyasi ile yapacaksiniz.
Disable-encryption dosyasını bir tek ben göremedim herhalde. Onu da yaparım tam olsun. Format Data yaptım, umarım bu sefer düzelmiştir.

@Polorchen hocam şu disable-encryption dosyası nerede? Bir ben göremedim sanırsam.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı