S20 FE Snapdragon 256/8 5600 TL

Ali Pınar

Kilopat
Makaleler
1
Persembe gunu de 30 dakikaligina falan 5600'e dusmustu, onun disinda fiyatlar 6000 TL civarindaydi:
1636301402509.png

Bu butcede en mantikli cihaz oldugu soyleniyor, mavi renginden kaptim bir tane. Alacaklara simdiden hayirli olsun.

Batarya ve ısınma problemleri mevcut. Exynos ve Snapdragon modellerinde de mevcut, bu durum. (Kendi deneyimlerim, kulaktan dolma değil.) Ama onun dışında çok güzel, diğer cihazlara göre de fiyatını hak eden bir cihaz. Alacak arkadaşların haberi olsun.
Isınma sorunu Exynos modelde var, o da azimsanacak duzeyde.
Alintilar:

İnsanların abarttığı kadar bir ısınma yok. Normal bir telefona göre elbette serin çalışmıyor. Şikayetvar sitesinde gördüğünüz her mesajı da sorun olarak algılamayın. O sitede çıkmamış Iphone 13 hakkında bile şikayet vardır.

S20 FE modelinde ilk başlarda dediğin sorun vardı, daha sonra güncelleme ile çözüldü bildiğim kadarıyla.

Korkunç ısındığı falan yok, abartıldığı kadar bir ısınma yok. A52 modeli kadar serin bir çalışan cihaz değil.

S20 FE SD'de ısınma sorunu olmaz.
S20 FE'de olan ısınma sorunu Exynos 990 yüzünden.

Siz söylemeden ben cevabını vereyim, S20 FE modelindeki ısınma, ekran, kısa pil süresi sorunlarının hepsi Exynos 990 işlemcili modelinde yaşanan sorunlar.

S20 FE Snapdragon modelinde ısınma sorunu yok, o sorun Exynos modelinde var.

Bütçe artarsa S20 FE SD 865 alınır, artmaz ise A52s daha iyi olur.

Arada 400-500 TL fiyat farkı var hocam ondan A52s önerdim.

Hocam o exynos modelinde snapdragon modelinde hiçbir sorun yok.

Isınma sorunu Exynos modelde var, o da azimsanacak duzeyde.
En yakın arkadaşım kullanıyor, Exynos modelini. Sosyal medyada gezerken bile çok sıcak oluyor, telefon. SD 865'li modelde çok daha az, lakin hala ısınıyor. Belki de deneyimlediğim cihazda spesifik bir sorun vardır, ama zannetmiyorum. Deneyimlerim; bu yönde, oldu.
(Sıcaklık mevzusu rakamlar işin içine dahil edilmediğinde; biraz göreceli bir kavram ama Exynos modeli herkesin kabul edebileceği düzeyde ısınıyordu.)

çok daha az, lakin hala ısınıyor
Hocam, elektrikle çalışan cihazlar zaten bir miktar ısınacaktır. Güncellemelerle giderildiğini duymuştum, arkadaşınız guncellemediyse son sürüme güncelleyebilir. Ayrıca, Exynos işlemcilerin Snapdragon'a göre hem güç tüketimi hem de ısınma konusunda daha başarısız olduğu aşikar. Bu bütçede gerek kamera, gerek SoC ve OneUI arayüzü olarak en başarılı cihaz olarak kabul edilebilir.

Geri
Yukarı