S20FE (Exynos) satıp üstüne zorla para koyup iPhone 12 geçmek mantıklı mı?

Şu an kullandığın cihaz işini görüyor mu en önemli konu bu.

Exynos varyantının güç tüketimi ve ısınması kötü. Normal kullanımda size sıkıntı yarattığını düşünmüyorum.

Iphone 12 hemen hemen çoğu konuda çok daha iyi bir model. Lakin bu modelin 64 GB modeli bile 16 bin TL. Ne kadar daha iyi bir model olsa da aradaki fiyat farkı ve de krediye falan gireceğin için ben mantıklı bulmuyorum.

Iphone 11 modeli de AMOLED olmaması yüzünden çok sırıtır ve de donanım dışında S20 FE ile arasında büyük fark yok. 11 mantıksız.

Son düzenleme:
Sizin bileceğiniz şey ama telefon için kredi çekmek biraz saçma geliyor bana.😑

Normalde ben de çoğu kişi için öyle düşünüyorum ama kimisi bu arkadaş gibi, içkim yok, gumarım yok, çalışıyorum çalışıyorum harcayamıyorum, bizim de bir artistliğimiz, keyfimiz o olsun diyor. O zaman eyvallah hakkıdır diyorum.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim hocalarım. Sanırım 12 alacağım ama aceleye getirmeyeceğim. Tek tek yazmak isterdim hepinize ama çalıştığım için yorgun oluyorum. Bu yüzden özür dilerim hepinizden.

Merhaba. Şu an aktif olarak kullandığım cihaz Samsung Galaxy S20FE (Exynos) 6/128. ocak ayında garantisi bitiyor.

Bu cihazı satıp üstüne zorlayarak para koyup iPhone 12 mi alayım yoksa hafif zorlanarak iPhone 11 mi alayım?

Aslında iPhone 12 kasası ve paneli (OLED) çok hoşuma gitti gönlüm iPhone 12'den yana.

Bu arada zorlanmaktan kastım kredi çekmek. Düşük faizle kredi veren bildiğiniz bankalar var mı? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Gözünüzü seveyim ne gerek var geçmeye. Sırf iPhone için kredi çekmeye değer mi sizce? S20FE gayet güzel telefondur.

Ben S21 FE kullanıyordum, gerek batarya performansından gerek One UI işletim sisteminin stabil çalışmamasından. Sosyal medya uygulamalarının verimsiz çalışmasından ve en önemlisi de iCloud gibi bir servisten mahrum kaldığım için, 1 ay 10 günlük S21 FE cihazımı 1200 TL zararına sattım ve şimdi de 12 düz modeline geçiş yapacağım. Krediye bulaşmak bana mantıklı gelmiyor. Ben yerinizde olsam,
1-2 ay maaşımdan alabildiğimce birikim yapar sonra S20 FE'yi satar, öyle alırdım. iPhone 12 sizi gerçekten zorluyor ise, iPhone 11 alabilirsiniz.

Ben S21 FE kullanıyordum, gerek batarya performansından gerek One UI işletim sisteminin stabil çalışmamasından. Sosyal medya uygulamalarının verimsiz çalışmasından ve en önemlisi de iCloud gibi bir servisten mahrum kaldığım için, 1 ay 10 günlük S21 FE cihazımı 1200 TL zararına sattım ve şimdi de 12 düz modeline geçiş yapacağım. Krediye bulaşmak bana mantıklı gelmiyor. Ben yerinizde olsam,
1-2 ay maaşımdan alabildiğimce birikim yapar sonra S20 FE'yi satar, öyle alırdım. iPhone 12 sizi gerçekten zorluyor ise, iPhone 11 alabilirsiniz.

Deneyime kulak vermek gerekiyor.
Aynı fikirdeyim.

Mantıklı bence de, bu arada One UI'den nasıl rahatsız oldunuz noldu?

Mantıklı bence de, bu arada One UI'den nasıl rahatsız oldunuz ne oldu?

120 Hz'i kesinlikle stabil veremiyordu. Hani uygulamaları vs geçtim. Kendi menüsünde olsun, denetim merkezi olsun. 10 kaydırmada 5 tanesi 120 ise 3 tanesi 45, 2 tanesi 30 FPS gibi hissiyat veriyordu. Ve bunu telefon ısınırsa daha sık yapıyordu. Bende zararı göze alarak satmaya karar verdim çünkü katlanılacak düzeyde değildi. Stabil olan 60Hz'i, stabil olmayan 120Hz'e tercih ederim. Başkası etmeyebilir saygı duyarım. Şu an kuzenimde ki iPhone 7 bile stabil 60Hz'i çok rahat verebiliyor. Bundan dolayı iPhone 12 bana fazlasıyla yetecek. Hem batarya performansını düşünemiyorum bile.
Deneyime kulak vermek gerekiyor.
Aynı fikirdeyim.
Teşekkür ederim.

120 Hz'i kesinlikle stabil veremiyordu. Hani uygulamaları vs geçtim. Kendi menüsünde olsun, denetim merkezi olsun. 10 kaydırmada 5 tanesi 120 ise 3 tanesi 45, 2 tanesi 30 FPS gibi hissiyat veriyordu. Ve bunu telefon ısınırsa daha sık yapıyordu. Bende zararı göze alarak satmaya karar verdim çünkü katlanılacak düzeyde değildi. Stabil olan 60Hz'i, stabil olmayan 120Hz'e tercih ederim. Başkası etmeyebilir saygı duyarım. Şu an kuzenimde ki iPhone 7 bile stabil 60Hz'i çok rahat verebiliyor. Bundan dolayı iPhone 12 bana fazlasıyla yetecek. Hem batarya performansını düşünemiyorum bile.

Teşekkür ederim.
Exynos işlemcili amiral Samsunglar ısınıyor deniyordu, kendim denemedim hiç ama böyle deniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı