S20FE (Exynos) satıp üstüne zorla para koyup iPhone 12 geçmek mantıklı mı?

Exynos işlemcili amiral Samsunglar ısınıyor deniyordu, kendim denemedim hiç ama böyle deniyor.
2100 ile bu problem neredeyse çözüldü.
120 Hz'i kesinlikle stabil veremiyordu. Hani uygulamaları vs geçtim. Kendi menüsünde olsun, denetim merkezi olsun. 10 kaydırmada 5 tanesi 120 ise 3 tanesi 45, 2 tanesi 30 FPS gibi hissiyat veriyordu. Ve bunu telefon ısınırsa daha sık yapıyordu. Bende zararı göze alarak satmaya karar verdim çünkü katlanılacak düzeyde değildi. Stabil olan 60Hz'i, stabil olmayan 120Hz'e tercih ederim. Başkası etmeyebilir saygı duyarım. Şu an kuzenimde ki iPhone 7 bile stabil 60Hz'i çok rahat verebiliyor. Bundan dolayı iPhone 12 bana fazlasıyla yetecek. Hem batarya performansını düşünemiyorum bile.

Teşekkür ederim.
OneUI hantal zaten bildiğim kadarıyla ama çok dolu onu da katınca normal gibi geliyor. Stabillikte EMUI ColorOS gibi arayüzlere ve saf Andorid'e yaklaşamaz ama dolulukta kısmında OneUI'a yaklaşamazlar.

Exynos işlemcili amiral Samsung'lar ısınıyor deniyordu, kendim denemedim hiç ama böyle deniyor.

Ocak ayından bu yana S21 kullanıyorum. iPhone 11'in eski olması sebebiyle satın almayıp aynı fiyatta olan S21'i tercih ettim. Isınma sorunu çok nadir oluyor. Olduğu zamanda alev topuna dönüşeceğini anlayıp kenara koyuyorsunuz telefonu. Araç kullanırken çok fazla oluyor. Önceki Android cihazlarımda bu kadar olmuyordu onu biliyorum.
@OguzhanKucuk dediği gibi yenileme hızı konusunda ilk zamanlar çok güzeldi. Harika hissiyatı vardı. iPhone modellerini kullandığım zaman kasıyormuş gibi hissediyordum ama şu an takılmalar mevcut. Telefonu aldığımdan beri 3-4 tane boyutu büyük güncelleme geldi. Onlarla ilgili olduğunu kasıtlı bir problem çıkardıklarını düşünüyorum. Zamanla çıkacak kokusu.

Exynos işlemcili amiral Samsung'lar ısınıyor deniyordu, kendim denemedim hiç ama böyle deniyor.

Diğer S21 serilerini bilemiyorum ama S21 FE ben kullanırken ısınıyordu.
2100 ile bu problem neredeyse çözüldü.

One UI hantal zaten bildiğim kadarıyla ama çok dolu onu da katınca normal gibi geliyor. Stabillikte EMUI ColorOS gibi arayüzlere ve saf Android'e yaklaşamaz ama dolulukta kısmında One UI'a yaklaşamazlar.

Bir taraftan verirken, diğer taraftan götürüyor. Doluluk iyi bir şey ama stabilite bende daha öncelikli.

Son düzenleme:
Diğer S21 serilerini bilemiyorum ama S21 FE ben kullanırken ısınıyordu.

Bir taraftan verirken, diğer taraftan götürüyor. Doluluk iyi bir şey ama stabilite bende daha öncelikli.
Keşke Pixel cihazlar Türkiye'des satılsaydı ya da Huawei ambargo yemeseydi. Bana göre en stabil sistem onlarda var. iOS'u katmıyorum Andorid içerisinde sadece.

Merhaba öncelikle hocalarım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki zevkler ve renkler tartışılmamalı zaten çoğu kişi kendi deneyimlerini yazdı bu konuya neredeyse.

Ben cihazımı 120Hz kullanıyorum ama bildirim panelinde sanki 30FPS alıyorum hissiyatı veriyor. Ayrıca piyasaya baktığımda (bana göre) iOS harici düzgün güncelleme getiren uzun ömürlü bir telefon göremiyorum.

Android cihazların kullanma şekli belli. 2-4 yıl sonra yavaşlıyor (tabii bu kullanıma göre değişir) optimizasyon sorunu çok Android'de ben böyle şeylere dikkat eden birisiyim. Sadece optimizasyon değil müşteri hizmetleri de önemli. Samsung müşteri hizmetleri sürekli aynı şeyleri söyleyip duruyor ama Apple müşteri hizmetleri daha çok çözüm odaklı olarak çalışıyor ve tabii ki müşterisinin yanında olmaya çalışıyor.

Eğer kararımı merak ederseniz hala iPhone 12 almakta kararlıyım. Uzun yazdım biraz ama olsun. Teşekkür ederim hepinize.

Merhaba öncelikle hocalarım.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki zevkler ve renkler tartışılmamalı zaten çoğu kişi kendi deneyimlerini yazdı bu konuya neredeyse.

Ben cihazımı 120Hz kullanıyorum ama bildirim panelinde sanki 30FPS alıyorum hissiyatı veriyor. Ayrıca piyasaya baktığımda (bana göre) iOS harici düzgün güncelleme getiren uzun ömürlü bir telefon göremiyorum.

Android cihazların kullanma şekli belli. 2-4 yıl sonra yavaşlıyor (tabii bu kullanıma göre değişir) optimizasyon sorunu çok Android'de ben böyle şeylere dikkat eden birisiyim. Sadece optimizasyon değil müşteri hizmetleri de önemli. Samsung müşteri hizmetleri sürekli aynı şeyleri söyleyip duruyor ama Apple müşteri hizmetleri daha çok çözüm odaklı olarak çalışıyor ve tabii ki müşterisinin yanında olmaya çalışıyor.

Eğer kararımı merak ederseniz hala iPhone 12 almakta kararlıyım. Uzun yazdım biraz ama olsun. Teşekkür ederim hepinize.

Aynı sorunu bende S21 FE'de yaşıyordum. 120 Hz ekran tazeleme hızında bildirim paneli bırakın 60Hz'i 30 FPS gibiydi. Ara sıra 120 olsa da genellikle 30 FPS idi. Bende hem 120 Hz'i stabil vermemesinden hem de berbat batarya performansından dolayı 9000 TL'ye aldığım telefonu 7600 TL'ye sattım. Şimdi üzerine biraz ekledim ve bugün Amazon'dan iPhone 12 64 GB mavi renk aldım. Cihaz, Prime üyesi olduğum için bugün evime gelecek. Sabırsızlıkla bekliyorum 😬😇

Beni üzeceğini hiç sanmıyorum, mağazada teşir iPhone 12 inceledik dün, kamerası gerçekten muhteşem. Kardeşimde ki S21 Plus ile 1X'de aynı açıdan çektik. Aralarında bariz kalite farkı vardı. Ben ve kardeşim gerçekten iPhone 12'yi çok beğendik.

Eğer seni zorlamayacak ise, iPhone 12 almanı tavsiye ederim, ama maddi açıdan zorlayacak ise, temiz 2. el de bakabilirsin.

Merhaba. Şu an aktif olarak kullandığım cihaz Samsung Galaxy S20FE (Exynos) 6/128. Ocak ayında garantisi bitiyor.

Bu cihazı satıp üstüne zorlayarak para koyup iPhone 12 mi alayım yoksa hafif zorlanarak iPhone 11 mi alayım?

Aslında iPhone 12 kasası ve paneli (OLED) çok hoşuma gitti gönlüm iPhone 12'den yana.

Bu arada zorlanmaktan kastım kredi çekmek. Düşük faizle kredi veren bildiğiniz bankalar var mı? Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Hocam iPhone XS almanız daha mantıklı olur hem zorlanmazsınız hem de neredeyse iPhone 12 ve iPhone 11 ile hemen hemen aynı performansı verne bir telefonunuz olur.

Hocalarım merhaba...

Öncelikle hayatın hemen akıp gittiğini belirtmek isterim neden diye soracak olursanız birazdan anlatacağım ama bundan önce tam buraya uyacak sevdiğim bir oyunun sözünü paylaşacağım;

Her şey hızla değişiyor Psycho -Crysis Warhead

Aklımda ilk zamanlar 12 vardı, sonra biraz araştırma yaparak 13 ile arasında çok fark olmadığını ve aralarında 1000₺ ye yakın fiyat aralığı gördüm ve 13 almaya karar verdim. Parayı ayarladım ve bu hafta iPhone 13'ü alıyorum. (zam geldi biliyorum ama ben fatura kestirdiğim için o zam bana gelmiyor, neden diye sormazsanız sevinirim :)) ve kendime önceden hazırlıklı olarak bir de AirPods 3. nesil aldım.

Yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı