S22 ana kamera detay kaybı ve blur normal midir?

@çokdüşünenbiri Yazılımsal olduğunu sanmıyorum açıkçası. Lens ile ilgili bana göre.
Benim cihaz özelinde bir şey midir? Yoksa genel olarak tüm S22'ler böyle midir? Garanti vs. için emin olmak istiyorum. Daha 2-3 ay önce S21 FE iade etmiştim kamerası yüzünden:) Bütün kamera sorunlu Samsunglar veni buluyor nedense.

S21 FE modelinde ne sorun yaşadın? Ben genel olduğunu düşünüyorum ama başka bir S22 ile karşılaştırmak iyi olur. Şanssızlık işte. Sorunlu cihazlar kesinlikle değil ama şans da önemli burada.
Yabancı cisim benzeri bir şey vardı lensin içinde. Fotoğraflara etkisi yoktu ama kafama takıldı ve içimde biraz da S22 almadığım için pişmanlık varken gelen fırsatı değerlendirdim diyelim.

Samsung kusur olduğunu servis ile doğruladı. Yoksa zincir dahi olmayan bir AVM mağazası içinden almıştım. İade veya değişim hayaldi özetle. Klasik esnaf kafasında idi.

@çokdüşünenbiri Şansına ya o nasıl bir denk geliş. S22 performansından falan memnun musun? Isınma ve şarj durumu?
Performans konusunda oyun oynamıyorum birkaç basit şey dışında. Ancak uygulama geçişleri vs. anlamında memnunum gayet hızlı ve tepkisel. Bataryadan memnun değilim. Isınma konusuna gelirsek telefon hep ılık. Kalın bir kılıf var ama yine de şu ana kadar kullandığım en sıcak cihaz desem yanlış olmaz. Abartı değil ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Snapdragon 8 Gen 1'in güvenli çalışma ve ortlama olması gereken sıcaklıklar hakkında bilgim olsa daha net yorum yapabilirim. Belki de bu donanım ve cihazın normali budur.

Bir de telefonda yazılımsal sorunlar var. Bildirimler gelirken üstteki animasyon takılarak geliyor, bildirim gelme işlemi bitene kadar da telefon tepki vermiyor. Tam anlatamadım ancak Reddit'te de rastladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üzerinden baya zaman geçmesine ve Android 13 öncesi en güncel yazılımda kullanmama rağmen sorun devam ediyor.

En son lanet edip bir kez de IOS deneyeceğim usandım açıkçası. F/P ve özgürlük, yerel fiyatlandırma vs. tamam ama yordu gerçekten sürekli bir şey çıkıyor.

Performans konusunda oyun oynamıyorum birkaç basit şey dışında. Ancak uygulama geçişleri vs. anlamında memnunum gayet hızlı ve tepkisel. Bataryadan memnun değilim.

Bir de telefonda yazılımsal sorunlar var. Bildirimler gelirken üstteki animasyon takılarak geliyor, bildirim gelme işlemi bitene kadar da telefon tepki vermiyor. Tam anlatamadım ancak Reddit'te de rastladım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Üzerinden baya zaman geçmesine ve Android 13 öncesi en güncel yazılımda kullanmama rağmen sorun devam ediyor.

En son lanet edip bir kez de IOS deneyeceğim usandım açıkçası. F/P ve özgürlük, yerel fiyatlandırma vs. tamam ama yordu gerçekten sürekli bir şey çıkıyor.
Hocam One UI 5.2 vs. geldiğinde direkt güncelleyin. Hatta ben olsam şimdi güncelledim. Gönül isterdi ki hepimiz iPhone alabilelim, yine de One UI Android tarafinda Pixel Experience ile beraber en sorunsuz deneyimi sunuyor. Küçük istisnalar olabilir, netice de Android.

4.1.1 bugı o, One UI 5 ile çözüldü, çözülmüştür. Batarya olarak evet kötü. Samsung amiral gemilerinde uzun yıllardır düz versiyonların batarya olarak başarısız.

Android'in özgürlüğünü arıyor insan. Iphone 12 Pro kullanıyorum, onun da şarjı vasat. Apple Store, Google Play'e göre çöp. Her şey para marketlerinde berbat bu yönü. Geçen barkod okuyucu indirdim, o bile 3 gün denemesi bedava, sonra paralı. Böyle bir saçmalık yok. Bildirim ekranından mesaj yazamıyorsun.WP'den birine dosya gönderirken ekran sürekli açık olmalı yoksa gönderi gitmiyor. Bu yönleri beni deli ediyor. Diğer türlü stabilite ve kamerasından memnunum.

Bu buglar için platform değiştirmek mantıksız. One UI gerçekten iyi arayüz.

Hocam bende de S22 var. Bazı fotoğraflardaki nesneleri fazla yumuşatıyor gibi geliyordu bana da. Ben de Lightroom uygulamasını kurdum ve keskinlik ayarı yaptığımda daha net fotoğraflar elde ettim. Bilginiz olsun.

Performans konusunda oyun oynamıyorum birkaç basit şey dışında. Ancak uygulama geçişleri vs. anlamında memnunum gayet hızlı ve tepkisel. Bataryadan memnun değilim. Isınma konusuna gelirsek telefon hep ılık. Kalın bir kılıf var ama yine de şu ana kadar kullandığım en sıcak cihaz desem yanlış olmaz. Abartı değil ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Snapdragon 8 gen 1'in güvenli çalışma ve ortlama olması gereken sıcaklıklar hakkında bilgim olsa daha net yorum yapabilirim. Belki de bu donanım ve cihazın normali budur.

Üzerinden bayağı zaman geçmesine ve Android 13 öncesi en güncel yazılımda kullanmama rağmen sorun devam ediyor.

En son lanet edip bir kez de iOS deneyeceğim usandım açıkçası. F/P ve özgürlük, yerel fiyatlandırma vs. tamam ama yordu gerçekten sürekli bir şey çıkıyor.

İkinci el iPhone 12 Pro al kafan rahat kullan.

Geri
Yukarı