S22 Ultra 256 GB vs 14 Pro Max 256 GB yurt dışı

Meteoradam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uzay ve astronomi
Merhaba arkadaşlar, elimde iki secenek var.
S22 Ultra 256 yurt içi sifir ve 14Pro Max 256 yurt dışı sifir modeli var seçeneklerim arasinda.
Yurt dışı olan IPhone'nun kayitlari yapilmis bu arada.
Siz olsaniz hangisini alirsiniz?
Simdiden teşekkür ederim.

S22 Ultra 256 yurt içi sifir ve 14Pro Max 256 yurt dışı sifir modeli var seçeneklerim arasinda.
S22 Ultra der tek geçerim, inanılmaz ötesi bir cihaz dostum

iPhone 14 Pro Max.

İ phone 14 pro max kayıt yapıldıysa kim kayıt yaptıysa hat onun üstüne olmak zorunda. Bunun kırılma atlama olayı var mı bilmiyorum.
Kayıt edilecekse de yurt dışına yakın zamanda giriş çıkış yapan pasaport sahibi biri olması lazım ve pasaportta daha önceden telefon kayıt edilmemiş olması lazım ya da kayıt edilmiş ama üstünden bilmem kaç sene oldu şimdi o kadar süre geçmesi lazımdı değişmediyse. i phone 14 pro max güzel telefon ama yurt dışından alınca çok kafa ağrıtıyor. Türkiye de böyle şartlar olduğu için çok uğraştırıcı olacak İ phone 14 pro max ama güzel telefon.
S22 ULTRA için de i phone tarafında 13 pro max e karşılık olarak çıkmıştı ama 14 pro max ten aşırı derece geride kalır bir yanı olduğu söylenemez.

Dostum Samsung'lar alır almaz değer kaybediyor, iPhone sıfır da ikinci elde olsa zarar etmeden satabiliyorsun, he o umurumda değil diyorsan ben senin yerinde olsam Samsung alırdım, şu an iPhone 13 Pro Max kullanıyorum sadece alo için başka yaptığım bir şey yok :)

Hocam ben de yurtdışından telefon için biraz araştırma yaptım. İphone 14 Pro Max çift simli olduğu için her bir sim için 4 ay kayıt yaptırmadan kullanabilirsin. (toplamda 8 ay). Daha sonra bir şekilde ya pasaportla kayıt yaptıracaksın (6.091TL) ya da kimlik ile Yurtdışına giriş-çıkış yapıp telefonu kaydedeceksin. 3 Yıl boyunca telefonu sadece kaydeden kişinin T.C'sine kayıtlı telefon numarası ile kullanabilirsin. 3 yıl sonunda telefon tüm kartlara açık hale gelir. Şimdi normal bir ülkede bu tür şeyleri düşünmezsin ama bizim ülkemiz için konuşursak 3 yıl sonra İphone 14 Pro Max ikinci eli 90 bin dersen şaşırmam. Özelliklere gelecek olursak Samsung hakkında bir bilgim yok malesef. Ondan dolayı karşılaştıramam.

O iPhone kaydından dolayı elinizde kalabilir. Kullanacağınız hat kayıt edene ait olması lazım. Uğraşmaya değmez. S23+ da bir seçenek olabilir(S22 Ultra ile pek farkını bilmiyorum).

Geri
Yukarı