S23 FE modeli sizce nasıl çıkar?

Söylentilere göre Samsung'un 9 çekirdekli ne olduğunu anlamlandıramadığım işlemcisi ile bu cihaz çıkacak. Samsung Exynos'un yıkılmadığını göstermek istiyor burası belli, ancak işlemci mükemmel bile olsa uygulamaların bu cihaza optimize nasıl edileceği konusunda kafamda deli sorular. Samsung S20 FE ile pazarda oynadığı noktaya S21 FE ile bence oynayamadı, hatta öyle ki S21 FE'nin yer yer baz modelden daha pahalıya pazarda satıldığını gördük. S23 FE'nin isin efsane de olabilir kestanede havası duruyor. Biz daha çok işlemcinin lansmanı için bir demo cihaz göreceğiz gibi.

Bence de Exynos ile gelecek. İddialar da genelde Exynos 2300 ile geleceği tarafında. Bu aralar F/P oranı ile en çok sattığı model olduğu için muhtemelen kendi işlemcilerini oraya yöneltmeye karar verdi. "F/P alacaklarsa buna da katlanacaklar" diye.
Bence S23 alın. S serisi ile S FE serisi zaten tam olarak aynı kalitede değiller. Yani arayüz kalitesi, max performans, kullanım ömrü gibi konularda Ana S serisi daha ön plana çıkıyor. Bunun da kıyağıyla daha yükselme falan olmadan "Bataryası vs. beni karşılar" diyorsanız alın bence.

Bence de Exynos ile gelecek. İddialar da genelde Exynos 2300 ile geleceği tarafında. Bu aralar F/P oranı ile en çok sattığı model olduğu için muhtemelen kendi işlemcilerini oraya yöneltmeye karar verdi. "F/P alacaklarsa buna da katlanacaklar" diye.
Bence S23 alın. S serisi ile s FE serisi zaten tam olarak aynı kalitede değiller. Yani arayüz kalitesi, Max performans, kullanım ömrü gibi konularda ana s serisi daha ön plana çıkıyor. Bunun da kıyağıyla daha yükselme falan olmadan "bataryası vs. beni karşılar" diyorsanız alın bence.

Hocam S23 modelinin almak isteriz. Amma malum para yetmiyor.

Exynos 2400 çıktı mı, çıkmadiysa onunla gelebilir mi?

2400 serisi gelirse S24 modelleri için gelir. Samsung hep böyle yaptı isimlendirmeyi.

Bence S23 alın. S serisi ile S FE serisi zaten tam olarak aynı kalitede değiller. Yani arayüz kalitesi, max performans, kullanım ömrü gibi konularda Ana S serisi daha ön plana çıkıyor. Bunun da kıyağıyla daha yükselme falan olmadan "Bataryası vs. beni karşılar" diyorsanız alın bence.
Çok da bir premium kullanım derdim olmadığı için FE almak benim için. O yüzden FE serisine ısındım ben.

S baz modeli ile s FE modeli arasında neredeyse fiyat farkı olmuyor ki. Hele genelde FE modeller ilk çıktığında baz modelden pahalı oluyor. S23 FE de muhtemelen S23'ten uygun olmayacak yani.

Bildiğim kadarıyla dolar bazında 100-200 dolar arası daha ucuza çıkıyor. Lansman fiyatı ile güzel olabilir. Hele bir de değişim kampanyası yaparlarsa çok uyguna model yenileme şansım olur. Senin dediğin durum muhtemelen piyasada cihaz kıtlığı olduğu zamanlar oluşan bir istisna.

Yeni konular

Geri
Yukarı