S3 Mini Aşırı ısınıyor

msfo

Hectopat
Merhaba s3 mini 8200 telefon aldım yaklaşık 2 ay oldu ama nedenini bilmiyorum yüksek boyutlu oyunlar açtığım zaman yani asphalt 8 gibi oyunlarda yaklaşık 10 dakika sonra aşırı ısınıyor.

Normal genel şeyler yaptığım zamanda aynı sorunla karşılaşıyorum o kadar olmasada ısınıyor. Havadan mı acaba diyorum da yok kardeşim gölgede bile ısınıyor. Neden acaba arkadaşlar ne yapmalıyım?

CyanogenMod kur. Hem Samsung'un saçmalıklarından kurtul hem de telefon yazılımsal açıdan kutudan çıktığı gibi olsun.

Telefonların ısınması normaldir. Aşırı ısınıyorsa yazılımsal kaynaklı sorunlar vardır. Arkadaşın dediği gibi cyanogenmod kurabilirsin. Anroid sürümünü yükseltmen azda olsa sorunu çözüçektir.

CyanogenMod kur. Hem Samsung'un saçmalıklarından kurtul hem de telefon yazılımsal açıdan kutudan çıktığı gibi olsun.
Yeni alınmış bir telefon garantisi 2 yıl devam ediyor ve hiçbir bilgin yok telefon sistemi kurma gibi vs. sen olsan uğraşır mısın

Telefonların ısınması normaldir. Aşırı ısınıyorsa yazılımsal kaynaklı sorunlar vardır. Arkadaşın dediği gibi cyanogenmod kurabilirsin. Anroid sürümünü yükseltmen azda olsa sorunu çözüçektir.
Kardeşim fabrika ayarlarnını geri mi yüklesem?

Dediğim gibi bende samsung galaxy s4 kullanıcısıyım. Bendede ısınmalar meydana geliyordu ilk başlarda samsung servisi arayıp durumu bildirdim ama telefonun ısınmasının doğal olduğunu fakat aşırı ısınıyorsa teknik servise götürmemi söylediler. Ve aldıktan 1 2 ay kadar sonra 4.3 güncellemesini yükledim.Sorun azda olsa çözüldü. 44.2 kitkat sürümüyle rahatsız edicek kadar ısınmıyor hissetmiyorum kolay kolay ısıyı. S3 mini güncelleme alıyor mu takip etmiyorum.Ama fabrika ayarlarına döndürmenin bir anlamı yok.Teknik servise götürün.Cok ama cok ısınıyor elimde tutamıyorum diyin.Mutlaka birşeyler değişeçektir.

Ben de S3 Mini kullanıyorum. Ama benmki GT-I8190. Isınması gayet doğal. Ayrıca Asphalt 8 birçok cihazı zorlayan bir program. Diğer prorgrmalarda uzun süre kullandığın zaman yine ısınır. Ben de aşırı sıcak olmadı. Elinde tutamayacak kadar sıcaksa servise götürmende fayda var.

size tavsiyem artık samsung'u bırakın işin cıvığını çıkardılar. İlla ki android istiyorsanız seçenek yelpazesi çok lg,sony,nexus samsung kadar kalitesiz malzeme kullanmıyorlar en azından

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı