S3 ÜStüne Alkol Dökültükten Sonra Mor-Siyah Ekran Sorunu

ONUR0206

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben kimyasal bir ortamda çalışmaktayım. Dün telefonumun üstüne alkol döküldü. Sonra ekranın bir kısmı pembe oldu, daha sonra yarısı mor oldu, şimdi simsiyah. Belli belirsiz sağ alt köşe gözüküyor. Ne yapmalıyım düzelmesi için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bataryayı, hattınızı, SD kartınızı çıkarın, bir güzel tatlı suda yıkayın, daha sonra 48 saat boyunca pirincin içine sokun ve ağzını sıkıca kapatın. Eğer düzelmez ise garantiye gönderin.

Servise yollayın. Eğer sadece ekran bozulmuş ise yaptırın. Eğer tamamen gitmiş ise tamir olmaz zaten. Ekran değişmesi gerekir ise dışarıda uygun fiyata yapılır.

Cihazınız sarhoş olmuş hocam. :D Bol köpüklü acı bir Türk Kahvesi yapın ve üzerine dökün, alkolün etkisi geçince telefonunuz kendisine gelir. :D İşin esprisi bir yana, saf alkolün eritme olasılığı var, ekran olmasa bile anakarta bir zarar verdiğini düşünüyorum. Kesin tespit için servise gönderin. (y)

Kardeşim S3'ün ekran değişimi yanlış hatırlamıyorsam 100 TL. Arkadaşım yaptırdı 2 ay önce. Tabi orijinal Samsung ürünü taktıracaksan. Bence 100 TL ekran değişimine değmez. Bütçen varsa Zenfone 5 al kendine, veya telefoncudan ucuz bir telefon al bir süre idare edecek kadar Zenfone 2 geldiğinde alırsın. Tabi bütçen varsa. Eğer yoksa suya koy haşla pirinç kat kaynat falan işe yarayacağını sanmıyorum ben alkol direk ekran bileşenlerine zarar vermiştir kuvvetle muhtemel.

Dostum selamlar. Aynı sorun bende de mevcuttu. ( Alkol dökmedim yere düşürdüm ve gece boyu yerde kalıp su almış :) ) Ekran değişimi var dostum pek önemli bir şey değil. Led patlama sorunu var yani. Değişim olduktan sonra güle güle kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı