S4 Mini Kasma Sorunu

WatcheR

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

1 Yıldır S4 Mini kullanıyorum. İlk aldığımda hiçbir sorunu yoktu.

Ama, android telefonların özelliği sanırım 1-2 ay geçince yavaş yavaş telefonda kasmalar başlıyor.

Benim sorum:

Telefonda Google play'dan uygulama yüklenirken aşırı bir kasma meydana geliyor. 1-2 dakika telefon kitleniyor. Bazen daha fazla bu sorunla karşılaşan var mı? Yardımcı olabilirseniz. Teşekkürler.

Tüm Android telefonlar bu işlem esnasında ufak veya büyük çaplı bi kasıntı yaşar bunda bi sıkıntı yok ama S4 Mini kaç senelik telefon ve donanımı da artık yetersiz sayılabilir durumda. Bu yüzden bir format işlemi iyi gelecektir ama bu ve bu gibi kasmalara alışmak durumundasınız.

Garantisi yoksa veya devam ediyorsa custom rom kurup telefonunuzun ömrünü biraz daha arttırabilirsiniz.

3-4 Ay önce yapmıştım. ROM
Pek bir değişiklik olmamıştı.
1-2 gün iyiydi sonra tekrardan kasmaya başlamıştı.

Belli bir süre daha böyle kullanayım en iyisi sonra iOS'a geçerim.

Samsung S4 ve alt modellerinde genellikle bu tarz sorunlar ortaya çıkıyor. Birkaç ay sonra telefon yıpranıyor ve kullanılamaz hale geliyor. Daha güncel bir telefona geçiş yapmanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı