S7 aniden yeniden başladı ve kapandı

Mai ve Beyaz

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Az önce Samsung S7 telefonumdan video izliyordum. Video izlerken diğer videoların kapaklarına bakıyordum ki o videolarda bazen harekete geçer yani videoyu kısa özet olarak oynatmaya başlar. Bunlar olurken aniden dondu ( bazen böyle donmalar olur ama düzelirdi ) telefonum aniden yeniden başladı. Tekrardan açıldı. Ben şüphelendim virus falan mı? Bulaştı diye. Kaspersky ile hemen hızlıca tarama yaptım. Tarama sonucu bitti tam uygulamadan çıkıyordum aniden telefon kapandı. Açmayı denedim açılmadı. Sonra biraz önce YouTube'da bir video gördüm ses yükseltme tuşu, Home tuşu, kapatma tuşuna aynı anda basınca bir menüye giriliyormuş. Bunlara aynı anda bastım o menüde açılmadı. Telefonum hiç tepki vermedi. Ben anlamadım şimdi sadece sarja taktım öyle bekliyorum. Telefonum kapanmadan önce sarjı vardı diye hatırlıyorum %30-%40 arasındaydı sanırım. Senaryo aynı olmasa da bu tür kapanma olayını 1 yıl önce yaşamıştım ve kendi kendine düzelmişti ama bunda düzelmedi. Yardımcı olursanız çok iyi olur.

Son düzenleme:
Basılı tutacaksınız ses açma, Home tuşu ve kapatma tuşuna 10-15 saniye boyunca. Olmazsa şarja takıp deneyin.

Şarja takıp deneyin siz yine de.
Telefonu geceden sabaha kadar sarja bıraktım. Fakat açma/kapatma tuşuna basıyorum ama yok tık yok. Tepki vermiyor.
Ortadaki tuş, ses yükseltme tuşu, açma kapama tuşuna basılı tuttum. Yazılım menüsüne girmek için ama yok. Açılmıyor hiç tepki vermiyor. İnternette biraz araştırdım anakart yanması veyahut batarya tükenmesi olalabileceğini öğrendim. Bu hafta samsung'un servisine vereceğim telefonu. Fakat merak ettim anakart yanmamıştır değil mi?

Güncelleme:
Telefonu bilgisayara taktım. Enerji simgesi göründü ( bu genelde şarj az olduğunda görünür ). Birkaç dakika öyle kaldı ardından %2 ardından %3 diye artmaya başladı. Sonra adaptöre bağladım oradan şarj ettim. %60-%70 aralığında açayım dedim açmaya çalıştım. İlk önce Samsung açılış logosu çıktı. Ardından tam açılıyordu kendini tekrar resetledi. Bir daha Samsung logosu gördüm. Sonra açıldı şifre girme ekranı geldi şifremi girdim. Menüyü açayım dedim açtım bir iki sağ-sol yaptım. Dondu. Kapandı ve yine aynı döngüye döndük şarj almıyor.
Sorun ne olabilir? Masraf nedir?

Son düzenleme:
Telefonu geceden sabaha kadar sarja bıraktım. Fakat açma/kapatma tuşuna basıyorum ama yok tık yok. Tepki vermiyor.
Ortadaki tuş, ses yükseltme tuşu, açma kapama tuşuna basılı tuttum. Yazılım menüsüne girmek için ama yok. Açılmıyor hiç tepki vermiyor. İnternette biraz araştırdım anakart yanması veyahut batarya tükenmesi olalabileceğini öğrendim. Bu hafta Samsung'un servisine vereceğim telefonu. Fakat merak ettim anakart yanmamıştır değil mi?

Güncelleme:
Telefonu bilgisayara taktım. Enerji simgesi göründü ( bu genelde şarj az olduğunda görünür ). Birkaç dakika öyle kaldı ardından %2 ardından %3 diye artmaya başladı. Sonra adaptöre bağladım oradan şarj ettim. %60-%70 aralığında açayım dedim açmaya çalıştım. İlk önce Samsung açılış logosu çıktı. Ardından tam açılıyordu kendini tekrar resetledi. Bir daha Samsung logosu gördüm. Sonra açıldı şifre girme ekranı geldi şifremi girdim. Menüyü açayım dedim açtım bir iki sağ-sol yaptım. Dondu. Kapandı ve yine aynı döngüye döndük şarj almıyor.
Sorun ne olabilir? Masraf nedir?

Anakartta olabilir masrafı bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı