S8'den sonra hangi telefona geçilmeli?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Şu an S8 kullanıyorum. Bu telefondan sonra hangisine geçersem geçtiğime değer? 4K çözünürlüklü telefona geçmeyi düşünüyorum. Şu anlık değil ama bundan 6-7 ay sonra belki 2. el alabilirim.

Şu an S8 kullanıyorum. Bu telefondan sonra hangisine geçersem geçtiğime değer? 4K çözünürlüklü telefona geçmeyi düşünüyorum. Şu anlık değil ama bundan 6-7 ay sonra belki 2. el alabilirim.

4K çözünürlüğe sahip benim bildiğim bir cihaz yok :D

Sony xpreia serisinde bazı cihazlarda 4K var o kadar ama onlarda bayağı eski cihazlar.

4K'dan kastınız QHD+ yani 2K olmasın S8 modelindeki gibi?

Eğer geçeceğiniz cihazda 2k çözünürlüğe sahip olsun istiyorsanız 2. el OnePlus 7T Pro, S10+ falan almanız gerek.

Bütçenizi bilmeden bir şey demek zor.
Üstelik 6-7 ay sonra belki alabilirmişsiniz almadan 1 hafta önce açmanız sizin için daha sağlıklı olur fiyatlar hiç sabit değil.

4K çözünürlüğe sahip benim bildiğim bir cihaz yok :D

Sony xpreia serisinde bazı cihazlarda 4K var o kadar ama onlarda bayağı eski cihazlar.

4K'dan kastınız QHD+ yani 2K olmasın S8 modelindeki gibi?

Eğer öyle bir cihaza geçmek istiyorsanız 2. el OnePlus 7T Pro, S10+ falan almanız gerek.
Ciddi misiniz :D. Ben sanal gerçeklik gözlüğü için geçmek istiyordum da. Film falan izlerken pikseller biraz rahatsız ediyor. 4k ya geçersem güzel olur diye düşünmüştüm.

Ciddi misiniz :D. Ben sanal gerçeklik gözlüğü için geçmek istiyordum da. Film falan izlerken pikseller biraz rahatsız ediyor. 4K ya geçersem güzel olur diye düşünmüştüm.

Hocam elinizdeki cihaz normalde QHD bir ekrana sahip.

Yani piksellerin rahatsız etmesi imkansız, daha önce ekran değişimi yapmışsanız daha düşük çözünürlüklü bir ekran taktırmış olabilirsiniz.

Ben 6.5 inç 720p ekrana sahip bir cihazda pikselleri görmüyorsam sizin 5.8 inç 2K ekranlı bir cihazda pikselleri görmeniz tuhaf geldi.

Ya ben körüm, ya siz şahin gözlüsünüz :D

Hocam elinizdeki cihaz normalde QHD bir ekrana sahip.

Yani piksellerin rahatsız etmesi imkansız, daha önce ekran değişimi yapmışsanız daha düşük çözünürlüklü bir ekran taktırmış olabilirsiniz.
Yok hocam aslında memnunum da vr gözlükte sinema ortamında film izlerken falan bazen uzaktaki şeyler bulanık oluyor. Çözünürlük 1080p de kalmıştı. 1440p ye yükseltince daha net oldu. Dedim ki 4k yapsam herhalde harika olacak ama yokmuş.

Geri
Yukarı