Saat 17'de kargoya verilecek ürün ne zaman ulaşır?

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

9,393 TL'ye sistem almıştım. Yurtiçi Kargo hasarlı getirdiği için boş yere satıcı-tüketici olarak uğraştık tabii ki.

27 Mayıs sabahı elime ulaşmıştı sistem ve hemen aynı saat kargoya ürünü geri yollamıştım. 28 Mayıs'da ilgili firmaya ulaşmıştı ürünüm.

Bugün artık 2 hafta oldu ve kargoya 17.00'da verileceği söylendi.

Kargo ürünümü/sistemimi cumartesi-pazar mı getirir bunu öğrenmek istedim. E-Ticareti çok fazla yapan kişiler bunu bilebilir diye sormak istedim.
Yoksa pazartesi-salı hafta içi mi gelir?

İlgilenirseniz sevinirim. :)

Çarşamba gibi tahmin ediyorum.
İlk yaşadığım tecrübeden sonra çok kötü olur. Sistemimi bana ilk geldiğinde sanki bilerek fırlatılmış gibi geldi. Kasa, kasadaki temperli cam kırılmıştı ve arka kısmı yamulmuş ve parçalanmıştı. Muhtemelen anakart port girişleri bile hasar görmüştü yani. Şimdi bu kadar gün kargoda bekleyecek olması... Aynı sonu getirir diye düşündürtmüyor değil.

İlk yaşadığım tecrübeden sonra çok kötü olur. Sistemimi bana ilk geldiğinde sanki bilerek fırlatılmış gibi geldi. Kasa, kasadaki temperli cam kırılmıştı ve arka kısmı yamulmuş ve parçalanmıştı. Muhtemelen anakart port girişleri bile hasar görmüştü yani. Şimdi bu kadar gün kargoda bekleyecek olması... Aynı sonu getirir diye düşündürtmüyor değil.

Utanmadan getirdiler mi bir de yazık.

Geldiği anda kutuyu açarken videoya alın sıkıntı yaşamazsınız zaten yapmışınızdır ama başka arkadaşlara da fayda olsun.

Utanmadan getirdiler mi bir de yazık.
Evet getirdiler tabii ki. Hatta getirmeden önce getirecek olan şubedeki adam aradı. Bu eve mi gelecek dedi. Evet dedim. Anlamamıştım. Biliyorlarmış ne olduğunu zaten sanırsam. Benim ilk tecrübem tabii ki. Kolide sadece hafif yırtık vardı. Ama o yırtık sadece bir o yırtıktan dolayı bunların olabileceğini asla düşünmemiştim.
Geldiği anda kutuyu açarken videoya alın sıkıntı yaşamazsınız zaten yapmışınızdır ama başka arkadaşlara da fayda olsun.
27 Mayıs sabahı bana gelen sistemin videoları bile var zaten. Fotoğrafları da var :)
Bu sefer kesin değil ama yüksek ihtimal şubede kontrol edeceğim. Şube yürüme mesafesi olarak 30dk en fazla.

Yurtiçi Kargo bana hiç (İstanbul - Ankara) 4 günden önce kargo getiremedi, Amazon siparişlerimi "Kolay Gelsin" getiriyor ve kargonun bana gelmesi hiç 1 gün sürmedi (Genelde 14 - 15 saat içinde getiriyor). Şöyle söyleyeyim, Yurtiçi Kargo ile çalışıyorsanız 3-4 günden önce beklemeyin.

Yurtiçi Kargo bana hiç (İstanbul - Ankara) 4 günden önce kargo getiremedi, Amazon siparişlerimi "Kolay Gelsin" getiriyor ve kargonun bana gelmesi hiç 1 gün sürmedi (Genelde 14 - 15 saat içinde getiriyor). Şöyle söyleyeyim, Yurtiçi Kargo ile çalışıyorsanız 3-4 günden önce beklemeyin.
Ürünü aldığım yer İstanbul Ümraniye. Ben ise İstanbul Gaziosmanpaşa'da ikamet ediyorum. Yani aslında yakın.

Geri
Yukarı