Çözüldü Saate göre değişebilen yazı nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Mesela Spotify ana sayfasında saatlere göre Günaydın, İyi öğlenler, İyi akşamlar yazıyor. Bende tam olarak bunu yapmak istiyorum ama JS bilgim sıfıra yakın, internette date object kullanmam söylenmiş fakat herhangi işime yaracak örneğe rastlayamadım. Birisi yardım ederse çok memnun olurum :).

Çözüm
Kodda yapılan bir hatadan dolayı olmuyormuş son hali aşağıdaki gibidir.

PHP:
<?php
date_default_timezone_set('Europe/Istanbul');
$saat = date("H");

if (($saat >=00) && ($saat <=05))
{
echo "İyi Geceler";
}
elseif (($saat >=06) && ($saat <=11)){
echo "Günaydın";
}
elseif (($saat >=12) && ($saat <=17)){
echo "Tünaydın";
}
elseif (($saat >=18) && ($saat <=23)){
echo "İyi Akşamlar";
}

?>
PHP uygunsa aşağıdaki gibi yapabilirsin, saatleri sana kalmış :)
PHP:
<?php
$saat = date("H");

{
echo "İyi Geceler";
}
elseif (($saat >=05) && ($saat <=12)){
echo "Günaydın";
}
echo "Tünaydın";
}
elseif (($saat >=17) && ($saat <=00)){
echo "İyi Akşamlar";
}

?>

Son düzenleme:
PHP uygunsa aşağıdaki gibi yapabilirsin, saatleri sana kalmış :)
PHP:
<?php
$saat = date("H");

{
echo "İyi Geceler";
}
elseif (($saat >=05) && ($saat <=12)){
echo "Günaydın";
}
echo "Tünaydın";
}
elseif (($saat >=17) && ($saat <=00)){
echo "İyi Akşamlar";
}

?>
Öncelikle çok teşekkür ederim. Bunu nasıl sayfama koyacağım :D. Php dosyası oluşturup yol mu göstermem lazım? Yol gösterdikten sonra nereye geliyor bu yazı? Sağolun.

Öncelikle çok teşekkür ederim. Bunu nasıl sayfama koyacağım :D. PHP dosyası oluşturup yol mu göstermem lazım? Yol gösterdikten sonra nereye geliyor bu yazı? Sağ olun.

Sayfanın uzantısını .php yap sonra bu yazının yazmasını istediğin yere bunu yapıştır.
Mesela index.html'de gözükmesini istiyorsun;
index.php yap o dosyayı sonra içini açıp nerede gözükmesini istiyorsan oraya yapıştır.

Sayfanın uzantısını .php yap sonra bu yazının yazmasını istediğin yere bunu yapıştır.
index.php yap o dosyayı sonra içini açıp nerede gözükmesini istiyorsan oraya yapıştır.
Bir sorum daha var :D. Ben şimdi buna nasıl css vereceğim? Çok sağolun bu arada yeniden.
Bir sorum daha var :D. Ben şimdi buna nasıl css vereceğim? Çok sağolun bu arada yeniden.
php ye css verilmiyormuş :D. Neyse yeni bir şey öğrenmiş oldum.
Hocam selamlar tekrardan. Yazdığınız kod ilk önce çalışmıştı, hatta tünaydın yazıyordu. Ben sonra yemek yemeye gittim geldim bi baktım kod çalışmıyor. Defalarca denedim monitöre bitane patlatmadan önce birde size yazayım dedim. Sizden ricam bakabilir misiniz bi neyi yanlış yapıyorum. Amacım welcome.php klasöründeki "Selam!" yazısı yerine sizin verdiğiniz kod ile değişen gün selamlamaları yapmak.

Dosya upload sitesi atmak yasak mı bilmiyorum ama riske atmayayım en iyisi. Eğer at derseniz atarım buraya :).

Son düzenleme:

php ye css verilmiyormuş :D. Neyse yeni bir şey öğrenmiş oldum.

Hocam selamlar tekrardan. Yazdığınız kod ilk önce çalışmıştı, hatta tünaydın yazıyordu. Ben sonra yemek yemeye gittim geldim bi baktım kod çalışmıyor. Defalarca denedim monitöre bitane patlatmadan önce birde size yazayım dedim. Sizden ricam bakabilir misiniz bi neyi yanlış yapıyorum. Amacım welcome.php klasöründeki "Selam!" yazısı yerine sizin verdiğiniz kod ile değişen gün selamlamaları yapmak.

Dosya upload sitesi atmak yasak mı bilmiyorum ama riske atmayayım en iyisi. Eğer at derseniz atarım buraya :).
İmzamdaki iletişim adreslerimden bana ulaşıp bilgi verebilirsin. Duruma göre konuyu burada aydınlatırım ben. :)

Kodda yapılan bir hatadan dolayı olmuyormuş son hali aşağıdaki gibidir.

PHP:
<?php
$saat = date("H");

{
echo "İyi Geceler";
}
elseif (($saat >=06) && ($saat <=11)){
echo "Günaydın";
}