Saatlerce müzik dinleyip hayal kuruyor musunuz?

Emiroo

Hectopat
1 yıl önce bir olaydan sonra daha da belirgenleşen, son günlerimde aşırı derecede yaptığım bazen günlük işlerimi bile aksattığım bir olaydır. Playlistimi açıyorum ve saatlerce müzik dinleyip beni motive eden hayaller kuruyorum. Bu duruma "maladaptive daydreaming" deniliyormuş. Son 8 aydır hiç kimse ile konuşmadığımdan ve beni heyecanlandıran herhangi bir durum olmadığı için beynimin bu durumdan bu duygularımı karşıladığını düşünüyorum ayrıca bu beni daha da asosyal yapıyor. Böyle bir tespit yaptım kendimle ilgili. Sınav senemde olması çok daha kötü. Bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum aranızda böyle olan var mı?

Özlediğim kişi aklıma her gün gibi yine aklıma gelince, bu şarkıyla yad ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her zaman yapmıyorum, çünkü dikkat dağıtıyor..

Genellikle bende böyle takılıyorum. Bir işim olmayınca sorunlardan uzaklaşıp vakit öldürmek için açıyorum müziği dalıyorum hayalere.

Çok benziyoruz hocam zevk olarak. :D

1 yıl önce bir olaydan sonra daha da belirgenleşen, son günlerimde aşırı derecede yaptığım bazen günlük işlerimi bile aksattığım bir olaydır. Playlistimi açıyorum ve saatlerce müzik dinleyip beni motive eden hayaller kuruyorum. Bu duruma "maladaptive daydreaming" deniliyormuş. Son 8 aydır hiç kimse ile konuşmadığımdan ve beni heyecanlandıran herhangi bir durum olmadığı için beynimin bu durumdan bu duygularımı karşıladığını düşünüyorum ayrıca bu beni daha da asosyal yapıyor. Böyle bir tespit yaptım kendimle ilgili. Sınav senemde olması çok daha kötü. Bu durumdan nasıl kurtulacağımı bilmiyorum aranızda böyle olan var mı?
Evet.

Çoğu zaman ben de yapıyorum. Damar, arabesk şarkılardan girince ipin ucu kopuyor. Ben bir zararını görmedim ancak alışkanlık haline getirmemek lazım.
aşağı yukarı 5 aydır hergün mininmum 4 5 saat müzik o da en iyi ihtimal

Özlediğim kişi aklıma her gün gibi yine aklıma gelince, bu şarkıyla yad ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her zaman yapmıyorum, çünkü dikkat dağıtıyor..
umarım kavuşursun

Hayır.

Geri
Yukarı