Saatte 54 TL kazanmak iyi mi?

İnternetten freelancer olarak çalışıyorum. Şu an sınavım olduğu için pek bakamıyorum. Sınavdan sonra çoğu günümü buna ayıracağım. Tahmini olarak saatte 54 TL kazanacağım. Saatte 54 TL iyi mi?

Sorması ayıp tam olarak ne yapacaksınız.

İnternetten freelancer olarak çalışıyorum. Şu an sınavım olduğu için pek bakamıyorum. Sınavdan sonra çoğu günümü buna ayıracağım. Tahmini olarak saatte 54 TL kazanacağım. Saatte 54 TL iyi mi?

Hangi site bir de.

Haftada 1 sipariş aldığım site vardı.

Belki de yazılımcı olarak iş yaptığım için bana az sipariş geliyordu şu an düzene oturdu ama başlarda çok az sipariş geliyor bu tür sitelerden, rekabet çok fazla.
Çoğu kişi az para demiş ama freelance çalışarak bu tür paralar kazanmak başlangıç olarak gayet iyi olabilir en azından baba parası yemekten iyidir.

Ben BİM de part time olarak çalışıyorum saatlik ücretim 51 lira 5 saat çalışıyorum günlük o da 255 yapıyor zaten bana yetiyor öğrenci olarak ama eğer ki ev geçindirmek kira vs içindeyse az bence.

Yazarlık, ressam, bestekar, müzisyen gibi kişilerin üretmiş olduğu şeyler sanat eseri kapsamında değerlendirildiği için gelir vergisinden istisnamız var.
O muafiyet kafana göre yazarım demekle olmuyor, kayıt-tescil belgesiyle vergi dairesine başvurarak oluyor. Freelance sigortasız çalıştığınız için işverenler o belgeyi size vermez. Vermesi için sigortalı çalışan olmanız gerekir diye biliyorum.

O muafiyet kafana göre yazarım demekle olmuyor, kayıt-tescil belgesiyle vergi dairesine başvurarak oluyor. Freelance sigortasız çalıştığınız için işverenler o belgeyi size vermez. Vermesi için sigortalı çalışan olmanız gerekir diye biliyorum.
İlk firmaya kabul edildiğim zaman vergi ödememiz gerekiyor mu diye sordum, bu zamana kadar vergi sorunu çıkan olmadı dedi. Ayrıca hangi iş olursa olsun çok yüksek meblağlar kazanmıyorsan kimse takip etmez. Takip için 30-40 bin TL kazanman lazım ayda.

Geri
Yukarı