Sabah kahvaltısında fazla yulaf yemek zararlı mı?

Sanırım kilo almak için yulaf tüketiyorsun fakat herkesin doğru sandığı bir yanlış var, aslında yulaf kilo verdirir, aldırmaz. Neden herkes böyle düşünüyor bilmiyorum fakat internete bile yazsanız her kaynakta verdirdiğini yazıyor.
Tüketim şekline göre değişiyor. Kilo almanın daha iyi yolları var (pilav + tavuk + brokoli gibi) ama yulaf sağlıklı bir şekilde kilo almak için ara öğün olarak tüketilebilir.

Tüketim şekline göre değişiyor. Kilo almanın daha iyi yolları var (pilav + tavuk + brokoli gibi) ama yulaf sağlıklı bir şekilde kilo almak için ara öğün olarak tüketilebilir.
Bir fikrim yok fakat diyetisyenler bile kilo verdirmek için listeye kesinlikle günde 1-2 defa yulaf koyuyorlar. Bende tüketiyordum bir ara hatta.

Merhaba, ben her sabah 1 büyük boy kase lifalif müsli tüketiyorum (yoğurtlu).
Sizce fazla yememin bir zararı olur mu?
4 aydır kabızlık sorunu yaşadığım için fazla yiyorum.

Kilo: 44
Nasıl 44? Ben 12 yaşındayım 45 kiloyum. Boyunuz kaç? Lolipop gibi kalmışsınızdır siz valla.

Yaşınıza göre kilonuz çok düşük yulaf değil de normal zeytin ekmek peynir çay vb. daha iyi olacaktır daha fazla yerseniz hastalıklar çıkabilir kilonuz çok düşük çünkü. Boyunuz kaçtı?

Boyum 168.

Sanırım kilo almak için yulaf tüketiyorsun fakat herkesin doğru sandığı bir yanlış var, aslında yulaf kilo verdirir, aldırmaz. Neden herkes böyle düşünüyor bilmiyorum fakat internete bile yazsanız her kaynakta verdirdiğini yazıyor.

Hayır yulafı kilo için değil kabızlık için tüketiyorum.

Bakıyorum da burdaki herkes beslenme ve diyetetik üstadı olmuş ekran kartı 8 pini takıyorlardı en son. 4 Kaşık yulaf demek kediye versen doymayacak kadar demek ve aşırı zayıfsın. İnan bana yulaf yiyebileceğin en masum ve en düzgün karbonhidrat kaynağıdır. İddia ediyorum sadece yulaftan karbonhidratı alarak diğer makroları da başka besinlerden alarak ömür boyu karbonhidrat kaynağını yulaftan alabilirsin ve hiçbir şey olmaz. Ağır idman yaptığım dönemlerde 200 gram yiyorum ve bu da 600 kalorilere denk geliyor. Ayrıca yulafın glisemik indeksi çok düşüktür kan şekerini zıplatmaz. Zıplatmadığı için de açlık hissi uyandırmaz. Yani fazla yiyerek zaten vücuduna girmeyen kaloriyi yulafla tamamlamak en mantıklı iştir. Sağda solda yulaf zararlı diyenlere bakma onlar yulafın tadından tiksinip öğk diyen kedicikler. Yulaf yemekten korkma kilo almanın en sağlıklı yolu yulaf + idman yapmaktır.

Geri
Yukarı