Sabah koşusu aç mı yapılır tok mu yapılır?

Wilson Fisk

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Sabahları koşuya çıkmak istiyorum. Duyduğuma göre sabah aç karnına koşmak çok iyi yağ yakıyormuş. Sabah hiç mi bir şey yemememiz gerekiyor yoksa enerji vermesi için meyve veya bir iki lokma bir şey yesek olur mu?

Açlıktan ve yorgunluktan bayılabilirsin benden demesi.

Yok ya o kadar da zayıf düşüreceğini sanmıyorum. Sonuçta faydası olan bir şey, önemli olan alışana kadar kendini zorlamamak. Örneğin 200 metre koşabileceksem, bunu aşmamam gerekir fazlası dediğin gibi zararlı olabilir.
Ben şahsen yapıyorum arada bir aç karnına yanına su almalısın istersen protein süt al yada döner dönmez iç. Normal süt değil protein süt.
İçim Fit Süt Çikolata 500 Ml - Migros
İçim Fit Süt Vanilya 500 Ml - Migros
Sabah koşusunun faydasını görüyor musun?
Su, süt vs. bir şeyler olabilir, bir şey yemeden koşarsanız daha az veya geç yorulursunuz.
Sütü sevmediğim için içemiyorum. Belki çikolatalı süt deneyebilirim. Aklıma hep muz geliyor acaba koşudan önce 1 tane muz yesem bana yeterli enerjiyi verebilir mi?

Yok ya o kadar da zayıf düşüreceğini sanmıyorum. Sonuçta faydası olan bir şey, önemli olan alışana kadar kendini zorlamamak. Örneğin 200 metre koşabileceksem, bunu aşmamam gerekir fazlası dediğin gibi zararlı olabilir.

Sabah koşusunun faydasını görüyor musun?

Sütü sevmediğim için içemiyorum. Belki çikolatalı süt deneyebilirim. Aklıma hep muz geliyor acaba koşudan önce 1 tane muz yesem bana yeterli enerjiyi verebilir mi?
Faydasını evet görüyorum. Haftada 1-1.2KG vereceksem haftada 2 kere çıkarsam 1.5-1.8KG veriyorum.
Çikolatalı protein süt deniyebilirsin normal sütten daha farklı. Uyanınca yanına su alıp çık dönünce içebilirsen sütünü iç sonra duş alıp kahvaltını hazırla eğer yapabilirsen yumurta ye 1 yada 2 tane istediğin şekilde ister omlet ister haşlama. Sütsüz ve yumurtasızda olur elbet ama yaktığın yağları daha sağlıklı bir şekilde vermek için çok daha iyi bir yoldur süt yumurta muz vb. proteini bol olan şeyler.

Faydasını evet görüyorum. Haftada 1-1.2kg vereceksem haftada 2 kere çıkarsam 1.5-1.8kg veriyorum.
Çikolatalı protein süt deniyebilirsin normal sütten daha farklı. Uyanınca yanına su alıp çık dönünce içebilirsen sütünü iç sonra duş alıp kahvaltını hazırla eğer yapabilirsen yumurta ye 1 ya da 2 tane istediğin şekilde ister omlet ister haşlama. Sütsüz ve yumurtasızda olur elbet ama yaktığın yağları daha sağlıklı bir şekilde vermek için çok daha iyi bir yoldur süt yumurta muz vb. proteini bol olan şeyler.

Tamamdır teşekkür ederim. Tavsiyeni uygulayacağım. Çok önceleri akşamları koşuyordum bayağı bir ara verdim, akşam olduğu için enerjim yerinde oluyordu. Ama söz konusu sabah olunca açlıktan düşüp bayılmayayım dedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı