Sabit pingim günden güne nasıl böyle değişebiliyor?

Kuruzberk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. VDSL olarak altyapımız yarı fiber olduğundan ve bu bağlantıda yalnızca interleaved mod kullanılabildiği için ADSL kullanıyorum. Modemim yeni.(Zamanında VDSL bağlattım pingim düşsün diye. Sabit pingim artmıştı o zaman öğrendim. 3 kez ilçe müdürlüğüne 1 kez il müdürlüğüne gitmiştim.)Oynadığım oyunda bağlandığım server TR'de. Ancak bir gün giriyorum aynı sv aynı lokasyon modem reslenmemiş vs. 18.5 ping alıyoken bir gün giriyorum 27 ping alıyorum sabit civarı. Aradaki fark oynadığım oyun için çok güzel bir değer. Gözünüz algılamaz demeyin lütfen haxball gibi bir oyunu 7 sene oynayınca o hissiyatı fark ediyorsunuz. Ben aynı odaya minimum 18.5 pingle bağlanabiliyorsam neden her zaman bu değeri alamıyorum? Özellikle hiçbir şey değişmemişken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Altyapıdan faydalanan insan sayısı arttıkça hizmet kalitesi düşer her yerde böyledir bu. 11 sene önce fiber interneti ilk bağlattığımda 5 MS Ping alıyordum. Zamanla abone sayısı arttı altyapı aynı kaldı şimdi 20 MS oldu Ping. 4 kat kötüleşti aldığım hizmet yani.

Altyapıdan faydalanan insan sayısı arttıkça hizmet kalitesi düşer her yerde böyledir bu. 11 sene önce fiber interneti ilk bağlattığımda 5 ms ping alıyordum. Zamanla abone sayısı arttı altyapı aynı kaldı şimdi 20 ms oldu ping. 4 kat kötüleşti aldığım hizmet yani.

Hocam bunun mantığını anlarım da dediğim şey odeğil tam olarak. Diyelim bugün 18 yarın 27 ping. 3 gün sonra yine 19 sonra yine 8 9 ping yüksek.

Sorun CGN IP arkadaşlar. Aldığınız CGN IP deki kullanıcı sayısı günden güne değişir. Bu neden ping günlük farklılık gösterir. Modemi kapatıp açınca ping seviyesi genelde değişebilir.

Fiber bağlantı kullanıyorsunuz ve oyun oynuyorsanız sabit ip kullanmanızı öneririm. Bu tarz sorunlar ortadan kalkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı