Rehber Saç bakım önerilerim

@Nowitzer saçım düz, ince telli ve biraz seyrek sayılır. Hiç hacimli görünmüyor ve şekil almıyor. Hacim ve şekil için önerebileceğin saç kremi, şampuan vs. var mı?
Merhaba.

Bu ikiliyi önerebilirim.

Teşekkürler, şampuan ile kremi arasında ne gibi bir fark var?
Şampuan ve krem ürünleri arasında ne fark var ise o şekilde. Şampuan saçı dezenfekte eder. Saç kremi saçın şekil almasını kolaylaştırır, yumuşatır. Dipten uca şampuan uygulanır, durulanır. Durulandıktan sonra saçtaki fazla su sıkılır. Saç kremi uçlara uygulanır. 3-5 dk bekletilip durulanır.

Selamlar. Kişisel bakım başlığı altında saçlar hakkında soruları olanları gördüm. Bu yüzden bir rehber hazırlamak istedim. Belirtmek isterim ki, önereceğim ürünler/tavsiyeler hem kadın hem erkeklere yöneliktir.

şampuan:
Şampuan seçimi, saç için önemli tercihiniz olacak. Bu yüzden dikkatli seçmeniz gerekiyor. Önereceğim şampuanlar sizde iyi etki yapmayabilir, herkesin saç tipi farklıdır. Ben sadece iyi ürünleri önereceğim, denersiniz iyi gelirse kullanırsınız. (önerdiğim hiçbir ürün referans bağlantısı içermiyor.)

bazı sülfatlı önerilerim:

Loreal Paris Elseve Dream Long

Eki Görüntüle 1226029

Schwarzkopf Gliss Ultimate Oil Elixir Şampuan
Eki Görüntüle 1226030

sülfatsız önerilerim:

KUAF Tuzsuz Şampuan
Eki Görüntüle 1226031

Coconut Milk Shampoo | OGX®
Eki Görüntüle 1226034

Eki Görüntüle 1226036

şampuanlama ve durulama:

Şampuanı mutlaka elinize dökün, saçınıza direkt olarak dökmeyin. Elinize abartı miktarlarda dökmeyin. Ortalama miktarda şampuanı elinize döktükten sonra hafif şekilde iki elinizin içine yayın, çok yaymayın. Islak saçınıza şampuanınızı uygulamaya başlayın. Saç diplerinize tırnaklarınızla değil, parmaklarınızla yavaşça masaj yapın. Saç diplerinize ekstra özen göstermezseniz saçlarınız daha hızlı yağlanacak ve kepeklenecektir. Saçınızı şampuanladıktan sonra şampuanı saçınızdan tamamen atın, suyu bol kullanın. Sıcak sudan kaçının, sıcak su saçın yağlanmasını hızlandırır ve elektriklenmeyi artırır. Ilık veya soğuk kullanın ve saçınızı iyice yıkayın. Şampuan kalıntısı kalmamalı.

saç kremi:

Şampuandan sonra saç kremi uygulamanız gerekiyor. Saç kremini es geçmeyin. Saç kremi önemlidir.

saç kremi önerilerim:

Gliss Schwarzkopf Ultimate Elixir Saç Kremi

Yukarıdaki ürünün sıvı hâli: https://www.schwarzkopf.com.tr/tr/brands/haircare/gliss-kur/ultimate-oil-elixir/spuelung1.html

https://www.amazon.com.tr/dp/B00MXZ66VM/

Saç kreminden önce saçınızdaki fazla suyu elinizle yavaşça sıkın, sonrasında saç kremini şampuanda yaptığınız gibi elinize yayın. Saç kremini, saçın diplerinde kullanmayın. Saç diplerinde saç kremi kullanmak yağlanmayı hızlandırır. Saç kremini diplere sürmeden ve abartı olmadan saça uygulayın. Saç kreminizi uyguladıktan sonra 5 dakika beklemenizi öneririm. Bekledikten sonra iyice durulayın.

saçı kurutma:

Duştan çıkmadan önce saçınızdaki fazla suyu elinizle saçınıza hafifçe bastırarak atın.

Havlu & kurumaya bırakma:

• Saç kurutma makineniz yoksa ve havluyla kurulayacaksanız, hızlı hızlı kurusun diye saçınıza baskı yapmayın. Kendi kurusun. (mikrofiber havlular kullanmanızı şiddetle öneririm.)
  • Fakat, saç kurutma makineniz varsa kesinlikle saç kurutma makinenizi kullanın. Saçlarınızı kendi kendine kurumaya bırakmak, saç kurutma makinesinden daha fazla zarar verir.

saç kurutma makinesi:

Saç kurutma makinesini en sıcakta kullanmayın. Orta sıcaklıkta veya sıcaklık ayarı sıfırda olsun. Fazla sıcaklık saçın elektriklenmesini artırır. Saçlarınızın daha düz durmasını istiyorsanız saçınızı yukarıdan kurutun. Saçınızı nemli bırakmayın, tamamen kurutun.

saç yağı:

Saça parlaklık ve yumuşaklık katar. Saçın kokusunu güzelleştirir. Elektriklenmeyi azaltır.

saç yağı önerilerim:

https://www.lorealparis.com.tr/elseve/mucizevi-yag/canlandirici-bakim-yagi-100ml

saç düzleştirme:

Saç düzleştirmek için en etkili yollardan biri, saç düzleştiricileri olacaktır. Saç düzleştiricisi olarak kullandığım ürünü size önerebilirim:

saç düzleştirmeden önce:

• Saç düzleştirmeden önce, saçınızda ısıdan koruyucu ürünler kullanın.
  • Saçınız nemli olursa, tamamen kurumadan saçınızı düzleştirmeyin.
  • Saçlarınızı tamamen açmadan düzleştirme işlemine geçmeyin. Düğüm vs. olmasın. Düğüm olursa o şekilde düzleşir ve işiniz zorlaşır.
  • Saçlarınız yağlıysa, düzleştirme işlemi saçınızı daha da yağlı yapacaktır. Çünkü saç diplerinden gelen yağı saç düzleştiriciniz tüm saça yayar.

saç düzleştirirken:

• Saçınız daha fazla düzleşsin diye saçınızın kaldıramayacağı ısılara çıkmayın, saçınız yanabilir.

not: Saç düzleştirmek için keratin bakımı da iyi bir yöntemdir. Fakat piyasadaki keratinlerin kalitesi hakkında henüz bilgim olmadığı için bilgi sahibi olup rehberi güncelleyebilirim.

Bazı öneriler:

• Saçlarınızı her gün şampuanlamayın, fazla şampuanlama saçı besleyen yağların da hemen atılması demektir.
  • Saçınıza ne bulursanız sürmeyin, her ürün her saça iyi gelmez.
  • Şampuanlayıp geçeyim ne olacak demeyin, saçınız uzun da olsa kısa da olsa bakıma ihtiyaç duyar. Uzun olursa daha fazla özen göstermeniz gerekir tabii.
  • Kepeklenme, yağlanmaya karşı kullanılabilecek bir ürün:
  • Saç masaj tarağı: Saç diplerini daha rahat temizlemenizi sağlar. Bu da yağlanma ve kepeklenmeyi azaltır:
    https://www.gratis.com/eklips-sac-masaj-aleti-b80007/urun/10081221

Rehberi ara ara güncelleyeceğim. Okuduğunuz için teşekkürler, sorularınızı bekliyorum.

Hocam iyi günler saçımı yıkadıktan 20-24 saat sonra yağlanıyor ve kepek doluyor. 5 sene önce falan saçı hızlı uzattığı için restorex marka şampuan kullandım. O günden beri saçımdaki kepeklerden kurtulamıyorum. Sizce ne iyi gelir? Bir zamanlar kepek için konazol kullanıyordum. O iyi gelmişti. 2 ay falan 2-3 günde bir kullandım sonra haftada 1 kullanmam gerekirken dozunu kaçırdım ve artık o da fayda etmiyor.

Dosya Ekleri

• burcualem_konazol-sampuan-nedir-nasil-kullanilir-faydalari-nelerdir1-760x400.jpg
    burcualem_konazol-sampuan-nedir-nasil-kullanilir-faydalari-nelerdir1-760x400.jpg
    32,9 KB · Görüntüleme: 27
  • 9523162447922.jpg
    9523162447922.jpg
    13,6 KB · Görüntüleme: 20
Hocam iyi günler saçımı yıkadıktan 20-24 saat sonra yağlanıyor ve kepek doluyor. 5 sene önce falan saçı hızlı uzattığı için restorex marka şampuan kullandım. O günden beri saçımdaki kepeklerden kurtulamıyorum. Sizce ne iyi gelir? Bir zamanlar kepek için konazol kullanıyordum. O iyi gelmişti. 2 ay falan 2-3 günde bir kullandım sonra haftada 1 kullanmam gerekirken dozunu kaçırdım ve artık o da fayda etmiyor.
Hocam şu an biraz rahatsızım da size geri döneceğim.

Hocam şu an biraz rahatsızım da size geri döneceğim.

Hocam geçmiş olsun umarım iyisinizdir. Benim sorunum şu saçlarım biraz dalgalı çok değil ama onceden banyodan sonra düz bir sekil alabiliyordu normal kurutunca şimdi ise maalesef cok fazla dalgalı oldu elidor sampuan kullanıyorum sarı kutulu olanını hem banyodan sonra da vucudum kasiniyor kafam özellikle sizce hangi sampuani kullanmaliyim?

Hocam normalde öneri yaparım. Ancak bir deri hastalığınız vs. olup olmadığını bilmediğim için bir şampuan vs. önerisi yapmayacağım. Kepek konusundaki ürün önerilerimi kısıtlamaya karar verdim. Dermatoloji uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederim.
Hocam geçmiş olsun umarım iyisinizdir. Benim sorunum şu saçlarım biraz dalgalı çok değil ama onceden banyodan sonra düz bir sekil alabiliyordu normal kurutunca şimdi ise maalesef cok fazla dalgalı oldu elidor sampuan kullanıyorum sarı kutulu olanını hem banyodan sonra da vucudum kasiniyor kafam özellikle sizce hangi sampuani kullanmaliyim?
Sağolasın hocam. COVID olmuşum.

Hocam saç şekli için şampuanlar çok işe yaramaz açıkçası. Diğer mesajlarımda da belirttiğim üzre, şampuanın asıl amacı dezenfekte etmek.

Düzlük istiyorsanız Brezilya fönü yapan bir kuaför bulabilirsiniz.

Ben şampuan önerisi yine de istiyorum derseniz, marka önerisi yaparım.

Herbal Essences, OTACI, Yeşilmarka.

Bu markaların ürünlerine bakabilirsiniz. Çok detaylı yazamıyorum hasta olduğumdan kusura bakmayın ikiniz de, @Batuhan75 @Burak ekinci.

Hocam normalde öneri yaparım. Ancak bir deri hastalığınız vs. olup olmadığını bilmediğim için bir şampuan vs. önerisi yapmayacağım. Kepek konusundaki ürün önerilerimi kısıtlamaya karar verdim. Dermatoloji uzmanıyla görüşmenizi tavsiye ederim.

Sağ olasın hocam. COVID olmuşum.

Hocam saç şekli için şampuanlar çok işe yaramaz açıkçası. Diğer mesajlarımda da belirttiğim üzere, şampuanın asıl amacı dezenfekte etmek.

Düzlük istiyorsanız Brezilya fönü yapan bir kuaför bulabilirsiniz.

Ben şampuan önerisi yine de istiyorum derseniz, marka önerisi yaparım.

Herbal essences, otacı, yeşilmarka.

Bu markaların ürünlerine bakabilirsiniz. Çok detaylı yazamıyorum hasta olduğumdan kusura bakmayın ikiniz de, @Batuhan75 @Burak ekinci.

Tekrardan geçmiş olsun hocam DP şampuan aldım deneyeceğim umarım dökülmeye ve sertliğe iyi gelir teşekkürler ilgilendiğin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı