Rehber Saç bakım önerilerim

Hocam rehberiniz için teşekkür ederim. Sorunumu çok basite indirgemem gerekirse, saçlarım kepekli bunun çözümü nedir? Kullandığım şampuan Clear.
Kepeği azaltmak için konuda önerdiğim saç masaj aletini denediniz mi?

Şampuan konusunda ise konuda önerdiklerimi deneyebilirsiniz ancak her şampuan her saça aynı etkiyi yapmayabilir ama bir yerden başlayıp seçmek lazım.

Merhaba kabarık ve düz saçlar için ne önerirsiniz saçım uzarken yukarı doğru uzuyor fönden dolayı alıştı ve saçım inmiyor aşağı yumuşatmak ve biraz da dalgalı yapmak istiyorum.

Saçım acayip sert, yumuşatmak için şampuan mı gerek krem mi?
İkisi de etkili ancak krem daha önemli. Dün Herbal Essences Aloe + Bambu ve Love Beauty and Planet Hindistan cevizi ve Ylang Ylang özlü saç kremini aldım. Akşam kullanıp size tecrübelerimi aktaracağım. Olmazsa farklı ürünler önereceğim.

Onun dışında Natura Keratin, Liquid Keratin, Davines gibi markaların keratin bakımı da saçı yumuşatır. (Bio Keratin gibi ucuz ürünleri kullanmayın.) En iyisi iyi bir kuaförde yaptırmak.
Merhaba kabarık ve düz saçlar için ne önerirsiniz saçım uzarken yukarı doğru uzuyor fönden dolayı alıştı ve saçım inmiyor aşağı yumuşatmak ve biraz da dalgalı yapmak istiyorum.
Saça çok ısı vermeden keratin bakımı yapabilirsiniz veya yaptırabilirsiniz. Çok pres yapılırsa dalgalı değil düz saçınız olur. Ürün önerilerim üst mesajda.

Konuya yeni bakan arkadaşlara uyarı yapacağım. Artık KUAF markasının şampuanını kesinlikle önermiyorum. Tuzsuz diye geçmesine rağmen içindekiler kısmında SLS var. Bu benim dâhil herkesin, ucuz fiyattan ötürü gözünden kaçmış durumda. CosDNA websitesi aracılığı ile alacağınız ürünlerin gerçek içeriğini inceleyin. Saça etkisini anlamadığınız kimyasal maddeyi vs. sorabilirsiniz.

Son düzenleme:
Hocam selamlar, kısa/orta uzunlukta düz ince telli saç için önerileriniz nelerdir? Bir de 5-6 yıldır uzun saç kullandıktan sonra kısa saça döndüm ne gibi bakımlar yapmam gerekir? Çok hacimli bir saçım yok o yüzden her duş sonrası hacim kazansın diye Morfose'un sütlü saç köpüğünü kullanıyorum. Yine yaptığım model bozulmasın diye de yıkamadan yıkamaya 1 veya 2 defa Purple'ın Matt Wax'ını kullanıyorum. Kullandığım ürünlerde bir sakınca var mıdır? Bir de şampuan seçimini nasıl yapmalıyım? Şu an Head&Shoulders kullanıyorum.

Hocam selamlar, kısa/orta uzunlukta düz ince telli saç için önerileriniz nelerdir? Bir de 5-6 yıldır uzun saç kullandıktan sonra kısa saça döndüm ne gibi bakımlar yapmam gerekir? Çok hacimli bir saçım yok o yüzden her duş sonrası hacim kazansın diye Morfose'un sütlü saç köpüğünü kullanıyorum. Yine yaptığım model bozulmasın diye de yıkamadan yıkamaya 1 veya 2 defa Purple'ın Matt Wax'ını kullanıyorum. Kullandığım ürünlerde bir sakınca var mıdır? Bir de şampuan seçimini nasıl yapmalıyım? Şu an Head&Shoulders kullanıyorum.
Merhaba.

Morfose ürününde Amodimethicone dışında kötü bir madde yok. O da çoğu üründe olduğu için gözardı edilebilir.

Purple Wax'ının içindekiler listesini bulamadım. Atarsanız yorumlarım.

ALS-SLS-SLES-ALES vs. içerikleri içeren ürünlerin hepsinden uzak durun. (Eskiden öneriyordum. Konuyu düzenleyemediğimden güncel rehber yapamıyorum. Buradan sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum.) İçeriği temiz şampuanlara yönelin. Saç kremi ve saç yağını ihmal etmeyin.

Bazı ürün önerileri yapacağım size. Ancak her tip saça her ürünün iyi gelmediğini konu içerisindeki arkadaşlara hatırlattığım gibi size de hatırlatayım.

Şampuan marka önerilerim: Yeşilmarka, Herbal Essences (SLS'siz ürünleri), OTACI, HASK, OGX. Bu markaların ürünlerine bakabilirsiniz. Spesifik bir ürün seçip bana sorabilirsiniz.

Saç kremi: Herbal Essences, Yeşilmarka, OTACI, Love Beauty and Planet

Saç yağı: Otacı Argan Yağı, Botanica Comfort Keratin Yağı, Loreal Paris Elseve Saç Yağı.

Saçlarınıza keratin bakımı yaptırmak da iyi bir seçenek. HUSH Tangle Free kullanan bir kuaför bulursanız çok iyi olur. Bilinmeyen saçma markalarla keratin yaptırmayın.

Merhaba.

Morfose ürününde Amodimethicone dışında kötü bir madde yok. O da çoğu üründe olduğu için gözardı edilebilir.

Purple Wax'ının içindekiler listesini bulamadım. Atarsanız yorumlarım.

ALS-SLS-SLES-ALES vs. içerikleri içeren ürünlerin hepsinden uzak durun. (Eskiden öneriyordum. Konuyu düzenleyemediğimden güncel rehber yapamıyorum. Buradan sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum.) İçeriği temiz şampuanlara yönelin. Saç kremi ve saç yağını ihmal etmeyin.

Bazı ürün önerileri yapacağım size. Ancak her tip saça her ürünün iyi gelmediğini konu içerisindeki arkadaşlara hatırlattığım gibi size de hatırlatayım.

Şampuan marka önerilerim: Yeşilmarka, Herbal Essences (SLS'siz ürünleri), OTACI, HASK, OGX. Bu markaların ürünlerine bakabilirsiniz. Spesifik bir ürün seçip bana sorabilirsiniz.

Saç kremi: Herbal Essences, Yeşilmarka, OTACI, Love Beauty and Planet

Saç yağı: Otacı Argan Yağı, Botanica Comfort Keratin Yağı, Loreal Paris Elseve Saç Yağı.

Saçlarınıza keratin bakımı yaptırmak da iyi bir seçenek. HUSH Tangle Free kullanan bir kuaför bulursanız çok iyi olur. Bilinmeyen saçma markalarla keratin yaptırmayın.
Keratin bakımı tam olarak ne işe yarıyor? Kendim araştırdığımda genellikle saç düzleştirme için kullanıldığını gördüm size de bir danışmak isterim. Yazdığınız ürünleri de araştırıp en yakın zamanda denemeye başlayacağım. Deneme yanılma yolundan başka seçeneğim yok gibi sanırım zaten :D Saçıma zarar vermiş olmam değil mi?
Bir de saç kremi kullanmaya başlamayı düşünüyordum zaten, başladığım zaman şu an kullandığım saç köpüğünü kullanmayı bırakmam mı gerekir yoksa devam etsem de olur mu?

Keratin bakımı tam olarak ne işe yarıyor? Kendim araştırdığımda genellikle saç düzleştirme için kullanıldığını gördüm size de bir danışmak isterim. Yazdığınız ürünleri de araştırıp en yakın zamanda denemeye başlayacağım. Deneme yanılma yolundan başka seçeneğim yok gibi sanırım zaten :D Saçıma zarar vermiş olmam değil mi?
Bir de saç kremi kullanmaya başlamayı düşünüyordum zaten, başladığım zaman şu an kullandığım saç köpüğünü kullanmayı bırakmam mı gerekir yoksa devam etsem de olur mu?
Keratin bakımı saçınızda normalde olan bir proteindir. Sonradan bu proteini kaybedince saç daha da güçsüzleşir. Keratin bakımı saçın dolaşması, sertliği, kabarıklığı, elektriklenmesi, güçsüzleşmesi gibi sorunlara karşı yapılan bir protein yenileme işlemidir aslında. Keratin bakımı için olan ürünlerin hafif bir saç düzleştirme etkisi var ancak keratin bakımı saç düzleştirmesi için yapılmaz. Ülkemizdeki keratin bakımı hakkında oluşan bilgi kirliliğinden dolayı o şekilde anlatılıyor. Saç düzleştirme işlemi brezilya fönüdür. Brezilya fönünde saça yüksek ısılar uygulanır. Keratin bakımında o kadar yüksek ısılar kullanılmaz.

Deneme yanılma herkesin zaten yapması gerektiği bir şeydir. Zarar vermiş olmazsınız.

Saç köpüğünü hacim için kullanıyormuşunuz. Saç kremi ise besleyici bir şeydir aslında. Yani ikisi birbirinden bağımsız. Kullanmaya devam edebilirsiniz.

Geri
Yukarı