Saç boyanırsa rengi direkt oturur mu?

Cem Sonışıl

Hectopat
Saçlarımı 1.5 yıldır uzatıyorum, sonunda omuzlarıma kadar geldi. Şimdi yapmak istediğim şey ise saçlarımı siyaha boyatmak ama aklımda birkaç soru var. Saçlarını daha önce boyatmış biri cevap verirse daha iyi olur. İlk olarak saçım açık kahverengi ve ince telli. Tek boyamada rengi direkt oturur mu, yoksa 2-3 kez boya gerektirir mi? İkinci olarak kendim boyayabilir miyim evde? Yani kendim değil de kız arkadaşıma boyattırmayı düşünüyorum, bunun için profesyonel birine ihtiyaç var mı yani? Son olarak ise elbette kimyasal bir şey kullanıyoruz saça zararı dokunacak ama ne kadar zararlı olur sizce? Cevaplar için teşekkür ediyorum.

Profesyonellik gerektirmez diye düşünüyorum, sonuçta sadece saçına boya sürecek kimyasal olsa bile. Ayrıca siyah renk direkt oturacaktır fakat birkaç boyamadan sonra siyah daha da iyi oturup daha şık duracaktır. Eğer saçınızın doğal rengi açık kahverengi ise yeni çıkan saçlar da öyle olacaktır. Her türlü boyamanız gerekecek. Boya kimyasal olduğu için zararı da olacağı kesin, kaliteli markaları alırsanız zararı minimuma indirirsiniz.

Saçınızı direk siyaha boyamanızı ya da boyatmanızı tavsiye etmem. 3 numara yeterli olur ve 45 dk beklettiğiniz sürece boya saça oturur ancak akma süresi kişiden kişiye değişir. Evde kendinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz ancak öncesinde boya ciltten biraz zor çıktığı için alın, kulak ve ense bölgenize vazelin sürüp işleme başlayınız.
Saçlarımı 1.5 yıldır uzatıyorum, sonunda omuzlarıma kadar geldi. Şimdi yapmak istediğim şey ise saçlarımı siyaha boyatmak ama aklımda birkaç soru var. Saçlarını daha önce boyatmış biri cevap verirse daha iyi olur. İlk olarak saçım açık kahverengi ve ince telli. Tek boyamada rengi direkt oturur mu, yoksa 2-3 kez boya gerektirir mi? İkinci olarak kendim boyayabilir miyim evde? Yani kendim değil de kız arkadaşıma boyattırmayı düşünüyorum, bunun için profesyonel birine ihtiyaç var mı yani? Son olarak ise elbette kimyasal bir şey kullanıyoruz saça zararı dokunacak ama ne kadar zararlı olur sizce? Cevaplar için teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı