Saç dökülmesi için şampuan önerisi

kevser3434

Centipat
Son 2 yıldır çok fazla saç döküyorum maalesef elimi kafama attığımda her tarafta saç kalıyor. Çok şey denedim bakım kremleri yağlar bittim sabunu falan hatta arkadaş saçlarını 3 günde 4 günde bir yıka diye bir tavsiye verdi yağlanmayı azaltsın diye falan hiçbiri işlemedi. Son 1 aydır native base markasının argan şampuanını aldım. Onu kullanıyorum. Dökülme azaldı bayağı. Etkisini hissettiğim tek bu oldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de yıllarca kepek ile mücadele ettim. En pahalı şampuanlar, kocakarı ilaçlar vs. denemediğim şey kalmadı. Çözüm doktora gitmen ve doktorun önerdiği eczane şampuanlarını kullanmak olur. İnternette gördüğün şeyleri uygulayıp saçına saçma sapan şeyler sürme bence. En kısa zamanda doktora git.

Aynı durumdan müzdaripim. Yani hem kepek hem yağlanma hemde saç dökülmesi.
Ben de yıllarca kepek ile mücadele ettim. En pahalı şampuanlar, kocakarı ilaçlar vs. denemediğim şey kalmadı. Çözüm doktora gitmen ve doktorun önerdiği eczane şampuanlarını kullanmak olur. İnternette gördüğün şeyleri uygulayıp saçına saçma sapan şeyler sürme bence. En kısa zamanda doktora git.
Doktor derken bu cildiye tarzımı yoksa aile hekimi falanda olur mu?

Aile hekimine git o seni yönlendirir.

Biotin içeren takviye edici gıdaları mutlaka kullanın. Etkisini görmek için en az üç ay kullanmak gerekiyor. Bitince yeniden alın. Ortalama 60 tablet oluyor bir kutuda. Ve 2 mg üstünde olması daha iyi olur. Değilse de günde iki kere alırsınız.

Bunun haricinde biotin ve keratin içerikli şampuanları kullanabilirsiniz. Dökülme türünüz mevsimsel mi genetik mi stresten mi yoksa vitamin eksikliğinden mi? Bunu da öğrenirseniz işimiz daha kolay olur.

Şayet genetikse finasterid içerikli spreyler ve saw palmetto içeren DHT baskılayıcı ilaçlarla dökülme yavaşlatılabilir. Vitamin eksikliğiyse çinko, B12, demir gibi değerlerinizi yükseltecek haplar verilebilir. Tavsiyem doktorunuza gitmeniz ve onun direktifinde bu işi sürdürmeniz. Bir diğer tavsiyem sağda solda bulduğunuz her ürünü saçınıza sürmemeniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı