Saç egzaması

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Bende saç egzaması var. Öncelikle sorularım şunlardır. Saç egzaması önlenebilir mi? Ya da azaltılabilir mi?
Benim sıkıntım şöyle olacak. Benim bir alışkanlığım olmuş sürekli kafamı kaşıyorum. Kaşımamdan dolayı saç derisini kaldırıyorum ve kepeğe sebep oluyor. Bu kaşınmadan nasıl kurtulabilirim?

Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun bu söylediğin şeyi bir arkadaşımda yaşamıştı ve bu sıkıntıyı head and sholders şampuanının anti danduff şampuanı sayesinde kurtuldu diyebilirim. Fiyatı biraz pahalı ama sana tavsiye ederim. Kullandiktan sonra gerçek anlamda bu hastalıktan kurtulabilirsin. Linkini buraya bırakıyorum >> N11

Benimde önerim Yvhes Rocher Nar özlü şampuanı, bunun fiyatı da biraz fazla normal şampuanlara göre 50 TL fiyatına sahip. Arkadaşımda bu şampuanı alarak egzamadan kurtuldu.

Yukarıdaki arkadaşın attığı Head Shoulders ürünü de yorumlara bakılırsa egzamaya yarıyor. Yalnız Head Shoulders alacaksan arkadaşın attığı linkteni al, Clear Men, Head Shoulders beyak kutulu olan normal kepek giderici şampuanları alma onlar bir işe yaramıyor egzamalarda.

1 buçuk yıldır sabun kullanan birisi olarak Şifaver'in DefneGar sabununu şiddetle öneririm. Kafamın arkasını resmen tırnaklıyordum kaşıntıdan. Kıpkırmızı oluyordu. Sabunla 1 hafta gibi bir sürede geçtiğini söyleyebilirim. Bol köpürtmen lazım yalnız. Kullanmaktan çekinme ben 21 yaşındayım hiçbir şampuan kadar etkili olmuyor.

Kaşımassan kurtulabilirsin
Aslında arkadaş doğru soylemis benim ellerimde egzama var kaşımazsan da tedavi sayılır tabi dayanabilirsen ben aşırı kaşındığında ellerimi uyuşana kadar soğuk suda tutuyorum kafan için nasıl bi çare bulursun bilemem :) gecmis olsun kepek için bisey soyleyemem egzama için yediğin besinlere dikkat edebilirsin stresde tetikler

Yeni konular

Geri
Yukarı